Через прийняті закони у Верховній Раді тисячі черкащан можуть залишитися без роботи

12 жовтня 2020, 14:34

Сьогодні черкаські ФОПи влаштувати автопробіг і мітинг під стінами обласною держадміністрації. Вони вимагали ухвалити законопроекти №3853-1 (2) та 3993, які спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Без них сотні тисяч українців можуть втратити робочі місця.

Підприємиця та учасниця заходу Галина Капітон пояснює, що влаштували мітинг через відсутність реакції влади на їх проблему.

- Ми вийшли на мітинг проти законів, які ухвалили у вересні-жовтні 2019-го року про впровадження касових апаратів і кешбеку. Підприємці розуміють, що наш бізнес просто знищать і тисячі простих людей залишаться без роботи. Але люди при владі, які мають власний розвинений бізнес, під час карантину зрозумміли, наскільки вигідно не мати конкурентів серед дрібних підприємців. І тому зараз вони просто знищують ФОПів, - розповідає Галина Капітон.

Підприємиця пояснює: руйнування бзнесу розпочалося ще на етапі впровадження закону про необхідність касового апарату на кожній точці продажу. Його вартість - від 4 до 12 тисяч гривень. Додатково для роботи цього апарату потрібно проводити інтернет, що також не під силу кожному дрібному підприємцю. Окрім цього, за прийнятими законами, підприємцям доведеться вести повну звітність за товари.

- Жоден підприємець це фізичне не "потягне". Тому сьогоднішній автопробіг - це намагання привернути увагу владців до нашої проблеми, яка стосується майже кожного українця. Уже зараз через фінансову та коронавірусну кризу ми працюємо лише для того, щоб прогодувати свої сім'ї - про те, щоб якісь кошти відкладати, навіть не йде мова. Ми за межею бідності і ледь-ледь зводимо кінці з кінцями. Якщо так піде далі і закони 3853-1 (2) і 3993 не приймуть, ми будемо змушені відмовитися від бізнесу. Через це у свою чергу тисячі людей втратять роботу і стабільний дохід, який забезпечує робота в сфері мікробізнесу, - каже Галина Капітон.

Після завершення мітингу під стінами ОДА підприємці передали резолюцію очільнику Черкаської області Сергію Сергійчуку. До черкащан вийшов його заступник Роман Карманнік, який пообіцяв вживати заходів для допомоги ФОПам.

- Черкаська обласна держадміністрація також направить свого листа Президенту України з особистим підписом Сергія Сергійчука. Оскільки губернатор - представник Володимира Зеленського в Черкаській області, той має дослухатися хоча б до нього, якщо не чує тисячі підприємців, - каже пані Галина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору