“Тут земля горіла під ногами”, – в Ірдині борються з наслідками пожежі (фоторепортаж)

07 жовтня 2017, 10:13

Станом на ранок 6 жовтня площа пожежі на торфосховищах в Ірдині зменшена із 51 гектару до 9 га. Територія займання локалізована, пожежогасіння продовжується, пише Інфоміст.

Про це розповів перший заступник начальника Управління ДСНС Сергій Озеран під час зустрічі з журналістами в Ірдині. За його словами, пожежа розпочалася 17 вересня. Тоді ж на місці надзвичайної ситуації було створено оперативний штаб.

Рятувальники говорять: останнього разу пожежа такого масштабу була тут ще в далекому 2004 році. З того часу майже кожного року трапляються локальні займання. Цьогоріч же таке займання збіглося з вітряною погодою, від того пожежа й охопила настільки велику територію.

Від початку було задіяно 49 одиниць техніки та 135 осіб особового складу, зокрема рятувальників, курсантів, військових та лісників. На сьогодні задіяні 36 одиниць техніки та 109 осіб.

– Ми підняли рівень води і зробили дамби для підтоплення. Воду подавали за півтора кілометри. І це ускладнювало роботу, бо магістральну лінію для рукава довелося прокладати військовим і рятувальникам, для цього вирубувалася просіка в чагарниками і деревах. Техніка не могла там працювати, тому довелося людям, – розказав він.

Опісля пожежу з одного боку не пускала штучно створена дамба, а з іншого – гасили рятувальники.

За словами Озерана, причина пожежі – це людський фактор: необережне спалювання стерні. Спочатку загортається трава, а потім перекидається на торф. Рятувальники додають, що у вітряну погоду швидкість поширення може сягати 10 метрів за хвилину.

– Попередження такої пожежі – це затоплення ділянок. Довгий час насос, який подавав воду, не працював, бо підприємство не могло оплачувати за електроенергію. Екологічна броня – вона повинна розповсюджуватися на цей насос, – пояснив рятувальник.

Сергій Озеран зазначає, що рятувальники планують повністю побороти пожежу вже до понеділка.

Після прес-підходу рятувальники занурили приїжджих журналістів в особливості своєї роботи. Представників ЗМІ покатали на болотному всюдиходові, продемонструвавши найбільш “гарячі” локації.

– Я вам скажу, це вже фігня. От минулого тижня тут пекло було, – розказує один з рятувальників. – Земля під ногами горіла. Навіть верхів’я дерев займалося. Добре, що на ліс не перейшло, бо був би апокаліпсис.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору