Ціни вищі, ніж торік: фермер з Черкащини розповів про вартість нового урожаю яблук

09 жовтня 2023, 07:47

В Україні розпочалося збирання яблук нового врожаю, цьогоріч ціни на них очікують вищі ніж були у 2022 році. Найвищого підняття вартості — на близько 30%, очікують із середини грудня.

Про це розповів заступник голови фермерського господарства з Черкащини Дмитро Дулін. Зі слів фермера, урожай цьогоріч очікують зібрати на рівні торішнього, пише Суспільне.

"Зараз, на початку сезону, ціна за кілограм яблук коливається в межах від 10 до 14 гривень. Це ціна, за якою фермери здають фрукти на реалізацію. У нас є припущення, що ціни зростуть на 30% взимку. Ми максимально намагаємося покласти продукцію на зберігання".

Фермерське господарство на ринку кілька років. Реалізують свій товар по місцевому споживачеві, утім цьогоріч є сподівання вийти поза межі України:

"Цього року спробуємо експортувати яблука. Для цього потрібно мати інші показники по якості — вони інші, не такі які вимагають українські мережі. Ми 3-4 роки напрацьовували, щоб почати експортувати продукт. Нині йдуть перемовини з можливими партнерами з Німеччини".

За словами Дмитра Дуліна, на господарстві вирощують кілька сортів яблук:

"Ми вирощуємо Голден, яблука сорту Гала, Семеренку. А також у нас є ексклюзив — амурні яблука, — у формі сердечка, які реалізуємо напередодні Дня Валентина".

"Сердечні" яблука фермери вирощують у обмеженій кількості — дві-три тисячі штук. Це повʼязане з їхньою собівартістю.

Нині на полицях магазинів та на ринку у Черкасах ціни коливаються від 14 до 40 гривень за кілограм яблук.

Фото: Суспільне.Черкаси

На сьогодні закупівельні ціни на яблука нового врожаю формуються в межах 23-26 грн/кг, що в середньому у 2,3 раза дорожче, ніж на початку сезону минулого року, повідомили аналітики проєкту EastFruit.

"За словами ключових гравців ринку, початок сезону поставок місцевого яблука відразу ж негативно вплинув на продажі імпортного яблука, проте українські трейдери не поспішають знижувати ціни на імпортні фрукти. Своє рішення вони аргументують тим, що основну пропозицію на українському ринку яблук наразі, як і раніше, становить імпортна продукція. При цьому попит на яблука утримується на невисокому рівні, оскільки покупці найчастіше віддають перевагу сезонним фруктам та ягодам", - йдеться у матеріалі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору