Ціна на мед на Черкащині найвища за останні декілька років

22 червня 2020, 07:51

Фото тематичне

Мед на Черкащині подорожчає. Холодна весна й затяжні травневі дощі позбавили бджолярів надій на акацієвий мед, тому його цьогоріч може не бути, - пишуть "Вечірні Черкаси".

– Акація – один із основних медоносів, – каже пасічник із села Корсунка Тальнівського району Микола Слободяник. – Однак у цьому році під час її цвітіння лили дощі й була така температура, при якій бджоли не літають. Тому акацієвого меду не буде. Мені дуже шкода, бо цей мед вважається найкращим і на нього завжди є попит.

Микола Архипович стверджує, що цвіту на акації цьогоріч було дуже мало.

– Залишилося хіба 10% від усієї кількості. Дуже пошкодили дерево квітневі й травневі заморозки.

Тепер пасічники покладають надію на соняшниковий мед.

– Соняшник цвістиме в липні, то, може, хоч тоді буде тепла погода й ми щось візьмемо, – сподівається Слободяник. – Є ще, правда, липа, але її не так багато, як нам хотілося би, тому її навряд чи можна вважати основним медоносом. Раніше сіяли багато гречки, а тепер це роблять вряди-годи. Ще й, буває, сіють якусь китайську, на яку бджоли не літають.

– Такого голодного року для бджіл не було, – розповідає тальнівець Юрій Телегань. – Зазвичай у перших числах червня качали весняний мед. А цього червня я ще в хаті протоплював. Сестра має пасіку в Катеринопільському районі. Так у неї від голоду вимерла сім’я. Я злякався, то мусив підгодовувати бджіл сиропом. І це в червні! Ветерани галузі кажуть, що від кінця війни такого не було. Літо спізнилося на місяць. Тепер вносимо корективи.

Лариса Кожушко із Катеринополя тримає пасіку кілька років. Каже, що раніше її навесні виручав ріпак.

– Якщо не було акації, то ріпак був завжди. Але цьогорічна посушлива осінь призвела до того, що ріпак мало хто посіяв. А там, де наважилися сіяти, він не зійшов. Тому бджоли залишилися на голодному пайку.

Трилітрова банка меду на базарі в Тальному коштує від 250 до 300 гривень. Це найдорожча ціна за останні роки.

Поділитись

Коментарі

Вгору