Ціна на газ для населення у липні зменшиться

01 червня 2019, 20:01

Ціна на газ для населення у липні зменшиться

Газ на міжнародному ринку знову дешевшає. Завдяки цьому, Нафтогаз у червні знижує ціни на газ для промислових споживачів майже на 8%. 

Про це інформує НАК "Нафтогаз України".

Згідно з рішенням уряду, ціна Нафтогазу для комерційних споживачів формує ціну газу для населення, яка діє наступного місяця. Відтак, в липні Нафтогаз відпускатиме газ для потреб населення майже на 8% дешевше – 5803 грн за 1 тис. куб.м. (без ПДВ, транспортування та розподілу). Але ціна для населення по регіонах буде різною і залежить, зокрема, від тарифу на розподіл та націнки газзбутів.

"Споживачам слід звернути увагу на те, що кінцева вартість блакитного палива у платіжках буде різною на всій території України. Така різниця обумовлена рішенням НКРЕКП про введення для "Укртрансгазу" тарифу на транспортування, виходячи із замовленої потужності", — йдеться у заяві Асоціації газового ринку України.

З 1 липня в Україні також можуть переглянути і вартість електроенергії. В країні має запрацювати ринок "струму": постачальників можна буде обрати самостійно, а тарифи з часом перестане встановлювати держава, інформує "Обозреватель".

Поки що особливої конкуренції немає, тому постачальники зможуть відразу встановити високі ціни. За різними оцінками, зростання може скласти близько 30-40%. Щоправда, у Кабміні пояснюють: спершу працюватиме універсальний постачальник зі спеціальними зобов'язаннями. За таким самим принципом працює і ринок газу. Кабмін своєю постановою визначає, за якою ціною "Нафтогаз" має продавати блакитне паливо на потреби українців.

Поділитись

Коментарі

Вгору