Цебрій розповів подробиці конфлікту навколо знесеного табору хасидів

09 вересня 2015, 14:39

цебрый

9 вересня під час брифінгу виконуючий обов’язки міського голови Олександр Цебрій прокоментував ситуацію, що склалася навколо наметового містечка для тимчасового проживання паломників-хасидів по вулиці Челюскінців.

Проблема виникла у зв’язку з тим, що представники релігійної громади «Уманська єврейська асоціація» облаштували наметове містечко не тільки в межах приватної земельної ділянки, а й на самовільно захопленій прибережній території річки Уманка.

Як зазначив Олександр Володимирович, питання порушення чинного законодавства України з боку представників «Уманської єврейської асоціації» піднімалося ще півтора роки тому на різних рівнях, в тому числі під час нарад в облдержадміністрації за участю очільника області та Посла Держави Ізраїль в Україні. Міська влада неодноразово зверталась до представників релігійної громади та офіційних осіб Держави Ізраїль з вимогою привести функціонування наметового містечка до норм чинного законодавства України. Як шлях вирішення проблеми було запропоновано розробити проект благоустрою території з зазначенням її функціонального призначення, з подальшим його погодженням та затвердженням міською владою.

За словами Олександра Цебрія, кульмінація конфлікту виникла, коли було збудовано намет на самовільно захопленій території. Працівниками Інспекції з благоустрою було складено припис щодо усунення порушень чинного законодавства України шляхом демонтажу цих споруд протягом наступних декількох днів.
Проте громадські активісти не стали чекати і вирішили самостійно розв’язати це питання, демонтувавши огорожу наметового містечка.

На сьогодні ситуацію з наметовим містечком врегульовано. Силами представників хасидів намет, розташований на захопленій території, демонтовано. Про це було домовлено під час зустрічі Олександра Цебрія з представниками паломників-хасидів та громадськими активістами.

Підсумовуючи вище сказане, Олександр Цебрій наголосив, що Україна - європейська держава, яка цінує верховенство права, а тому закон для всіх один - як для громадян України, так і для іноземців.

Під час брифінгу очільник міста також розповів про організацію торгівлі продовольчими та промисловими товарами в районі масового перебування паломників-хасидів. Такі ярмарки будуть функціонувати за адресами: вул. Пушкіна, 23 – вул. С. Перовської та вул. Челюскінців. На цей час 65 осіб, які подали заяви на здійснення торгівлі у зазначених місцях, сплатили понад 153 тис. грн. на рахунок КП «Комунальник», яке визначено уповноваженим з питань організації та проведення ярмарку.

Довідково: вартість одного торгового місця:
вул. Пушкіна, 23 – вул. С. Перовської - 2 405 грн.,
вул. Челюскінців – 1 433 грн.

За інформацією виконкому Уманської міської ради

Поділитись

Коментарі

Вгору