Це ознака явного умислу на вбивство, – адвокат родини закатованого активіста

06 жовтня 2016, 15:49
Фото: Про Все

Фото: Про Все

У Соснівському суді Черкас сьогодні розглядали письмові докази у справі вбивства корсунського активіста та журналіста Василя Сергієнка. Спершу прокуратура представила суду фотознімки з місця, де було знайдено тіло Сергієнка, далі – вивчали дані судово-медичної експертизи.

Прокурор у деталях зачитувала дані експертизи. Зокрема, про те, у якому стані було знайдено тіло та які зовнішні й внутрішні травми на ньому були. Адвокат дружини вбитого Євгенія Закревська зазначила, що висновки судово-медичної експертизи можна поділити на кілька груп.

- Перша – це ушкодження голови. Саме це тілесне ушкодження викликало у Сергієнка втрату свідомості. Також ми чули покази свідків про те, що Сергієнко не кричав, тобто після першого його крику від нього вже більше не було ніяких звуків. Також ніхто не бачив боротьби Сергієнка з людьми, які його викрадали. А судово-медичний експерт не зазначає, що були сліди самооборони. Тому я припускаю, що втрата свідомості трапилася ще до того, як Сергієнка поволокли до автомобіля, - говорить Євгенія Закревська. – По-друге, на його тілі більше п’ятнадцяти колото-різаних ран, які були нанесені зі спини.

Їх, на думку адвоката, Сергієнку завдавали тоді, коли він був вже без свідомості. І щонайменше три з цих ран, говорить адвокат, розцінюються, як тяжкі тілесні.

- Для мене це ознака явного умислу на вбивство особами, які наносили ці рани. Зауважу, що в момент, коли завдавалися  ці рани, Сергієнко був ще живим. Окрім того, на тілі багато садин. Ми можемо зробити висновок, що це сліди волочіння, - зазначає Закревська.

14610617_1048675265249241_1209139042_n

Фото: Про все

Також вона вказала й на те, що особа, яка потім ще душила Сергієнка, очевидно, не усвідомлювала, що на той момент активіст був вже неживим. А це, за словами Євгенії Закревської, є додатковим свідченням про наявність умислу на вбивство.

Натомість сторона захисту не погоджується з висновками судово-медичної експертизи, посилаючись на відсутність документів, які б засвідчували, як знайдене у лісі тіло доставляли до моргу. Адвокати наполягають, що ніде не зазначено, що це справді було тіло Василя Сергієнка.

На наступному засіданні суд продовжить розгляд доказів. Нагадаємо, справа містить аж 16 томів, а на лаві підсудних - троє молодиків.

Дружина Сергієнка Валентина Сергієнка вважає, що на лаву підсудних посадили не всіх катів її чоловіка.

Коментарі

Вгору