«Це буде своєрідна театральна лабораторія», — організатор «Фортуни Fest 2017»

26 серпня 2017, 15:15

З 22 по 24 вересня в місті Черкаси у Палаці молоді пройде театральний фестиваль «Фортуна Fest 2017». Другий рік це дійство збирає колективи з різних міст України. Подробицями майбутньої події поділився автор і організатор цього фестивалю, директор Палацу молоді Нодарі Росопідзе, пише «ВиЧЕрпно».

- Як з’явилася ідея створення фестивалю «Фортуна Fest 2017″?

Коли я приїхав у місто Черкаси у 2015 році, у мене, як у режисера, виникла думка про те, що добре було б організувати тут театральний фестиваль. Згодом я дізнався, що захід подібного роду вже проводився в цій місцевості, але розрахований він був на професійні театри державного значення. Тоді народилася ідея об’єднати аматорські театри України, оскільки для мене театр представляє великий інтерес і я є частиною його, хоча і не маю спеціальної освіти. Є величезне бажання, яке я втілюю в життя вже багато років як режисер, як актор, як шоумен.

Кілька спроб створення фестивалю не увінчалися успіхом, але надія не залишала. В 2016 році, в колі однодумців, було прийнято тверде рішення, що театральному фестивалю бути. Так, всього за місяць підготовки була зібрана команда, запрошені учасники, знайдені спонсори. Було нелегко, але дуже цікаво. Я став звертатися до друзів, знайомих, керівництва, впливових людей. Не завжди мене розуміли і реагували позитивно. Часто ставили запитання: «Навіщо воно тобі? У тебе що, багато зайвих грошей?». Звичайно, необхідної суми на руках я не мав, але було непереборне бажання і мрія, яка полягала в тому, щоб дати шанс дітям і дорослим доторкнутися до великого мистецтва. На цьому фестивалі вони змогли б спробувати себе в якості актора, режисера, виступити перед глядачем, журі, повністю зануритися в театральний світ.

«Фортуна Fest» для тих, хто незалежно від освіти, роду діяльності, хоче реалізувати свій внутрішній творчий потенціал. Ось уже другий рік ми збираємо колективи із різних міст України для своєрідного батла, який називається «Фортуна Fest». Оцінювати його буде цікаве і професійне журі.

— Яка основна мета цього фестивалю?

Серед аматорів багато людей різних професій: це і співробітники офісів, і робітники, і вантажники, але вони мають бажання проявити себе у творчості. Колись давно на підприємствах була художня самодіяльність, організовувалися зліти і конкурси серед цих колективів. Сьогодні це не так актуально, але дати шанс людині проявити і реалізувати себе дуже важливо, тому що серед звичайних співробітників підприємств багато неймовірно талановитих людей. Ми повинні приділяти увагу непрофесіоналам та особливо діткам. Я завжди кажу, що маленьке зернятко, яке ми посіємо в дитині, зможе прорости великим талантом, дійти до підмостків відомих театрів і кіно. До того ж, такі фестивалі — це зростання, новий щабель, пошук талантів, ідей, допомога для самовдосконалення театрів і акторів.

- Хто учасники і які спеціальні гості «Фортуни Fest 2017″?

Вже є зареєстровані учасники, серед яких театр «Ми» зі Львова, «Фантазія» з Києва, «Театроманія» з Маріуполя, «Дзеркало» з Дніпра, «Pro English theatre» з Києва і ще багато дитячих і дорослих театральних студій з різних міст України. Спеціальним гостем обіцяє бути малий драматичний театр зі столиці із цікавою постановкою, але це поки сюрприз.

- Це не перший фестиваль аматорських театрів у Черкасах. Поділіться враженнями від попереднього.

Так, другий рік ми збираємо театри і студії України. У минулому році у нас був маленький фестиваль, всього 9 театрів, але для першого разу досить високий показник. Це було яскраве, дивовижне дійство, яке залишило масу вражень в пам’яті організаторів, учасників, журі. Для всіх присутніх була організована «лаунж-зона», в східному стилі, з чаєм, солодощами і легкою музикою. Гостей розвозили до місця проживання на спеціальному транспорті, в якому всі учасники співали пісні, грали, імпровізували.

Під час фінального бенкету було сказано дуже багато добрих теплих слів. А головний приз «Фортуна Fest 2016″ поїхав у місто Дніпро.

- Що чекає учасників у цьому році?

Складена дуже цікава програма, яка включає в себе покази, майстер-класи, в тому числі на вулицях міста, флеш-моби, екскурсії по історичних місцях Черкас і околиць, спілкування і багато позитивних емоцій.

Ми чекаємо наших учасників, це буде своєрідна театральна лабораторія, на якій можна позайматися зі сценічною мовою, фехтуванням, отримати багатий досвід, себе показати, на інших подивитися. Графік буде дуже щільний. Всі подробиці можна дізнатися на наших офіційних сторінках у «Фейсбуці», «Інстаграмі».

Навіть найвибагливіший глядач отримає масу переживань, побачить нові режисерські та акторські знахідки, художні рішення. Особливо цікавим цей фестиваль буде для молоді Черкас.

Коментарі

Вгору