Тризуб, який виростили на Черкащині, можна побачити з космосу

24 серпня 2020, 10:00

Живий Герб України створили у Грушківському лісництві Кам’янського держлісгоспу ще в 2011 році.

Тризуб розмірами 6 на 10 метрів виростили з 300 саджанців самшиту. Відтоді до цього символу додалася Ейфелева вежа, увінчана жовто-блакитним прапором, і ряд дерев’яних скульптур.

Лісничий Грушківського лісництва Кам’янського лісгоспу Сергій Могила розповідає, що для живого гербу відбирали рослини за декількома критеріями.

– Підбирали пропорції, зелену композицію створювали виключно з власного посадкового матеріалу, який вирощуємо в теплицях лісництва та лісовому розсаднику. Самшит – рослина відносно невибаглива до наших природних умов, морозостійка та дозволяє формувати різноманітні фігури й утілювати в життя творчі ландшафтні задуми. Вже навіть із космосу видно, як росте наш тризуб  – знайдіть у гугл-картах Грушківське лісництво й побачите герб, - розповідає Сергій Могила.

Однак лісничий запевняє: створили живий символ лише задля задоволення та краси, зробленої на роки.

Герб доглядають і формують, щоб він зберігав задуману форму та мав гарний вигляд у всі пори року.

- Самшит у дорослому віці не потребує поливу, рослина має посухостійкі властивості. Взимку працівниці лісництва іноді змітають із кущів сніг, якщо його випало надто багато, – щоб не зламало стебла, - розповідають у лісгоспі.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного управління
лісового та мисливського господарства

Поділитись

Коментарі

Вгору