Тричі на рік приходити на могилу: Суд оголосив вирок вбивці студента під нічним клубом у Черкасах

08 серпня 2018, 17:35
Тричі на рік приходити на могилу: Суд оголосив вирок вбивці студента під нічним клубом у Черкасах

Фото: Про все

Апеляційний суд Черкаської області через два роки після вбивства хлопця біля нічного клубу в Черкасах призначив обвинуваченому Іллі Новікову умовний термін покарання. 

У ході сьогоднішнього розгляду сторона захисту клопотала про зміну кваліфікації дій обвинуваченого зі статті 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження) на 119-ту (вбивство з необережності), котра передбачає більш м’яке покарання.

Нагадаємо, п'ятого жовтня 2016 року, близько 4 години, неподалік від ресторану-клубу «Reflection», житель м. Черкаси отримав небезпечні для життя тяжкі тілесні ушкодження від чоловіка, який, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, умисно наніс потерпілому декілька ударів в область голови та тулуба. Від отриманих тілесних ушкоджень чоловік помер у лікарні, а зловмисник з місця скоєння злочину зник. Під час розгляду справи суд першої інстанції присудив обвинуваченому вісім років позбавлення волі. Однак, захисник Новікова оскаржив це рішення і справу почали розглядати в апеляції.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений Ілля Новіков розповів, що причиною конфлікту стала його образа загиблого Сергія Бондаренка в приміщенні нічного клубу.

Тричі на рік приходити на могилу: Суд оголосив вирок вбивці студента під нічним клубом у Черкасах

Фото: Про все

- Почався словесний конфлікт. Ми вийшли надвір. Я наніс п'ять ударів. Я хотів, щоб він вибачився. Він захищався, мені удари не наносив. Те, що він впав, було для мене неочікувано, - розповів суду Новіков.

Після показів обвинуваченого батьки загиблого зі сльозами на очах почали звинувачувати суддів та прокурорів, у навмисному затягуванні справи.  Однак, у ході засідання визнали, що мають певну домовленість зі стороною захисту та просять призначити обвинувачуваному покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Після цього головуючий по справі зачитав три тотожні заяви від потерпілих, засвідчені нотаріусом.  У заявах йшлося про те, що вони просять не позбавляти Іллю Новікова свободи, в обмін на те, що той забов’язується  до кінця їхнього життя піклуватися про них. А саме: забезпечувати медикаментами, оплачувати стоматологічні послуги, збирати урожай, робити ремонт будинку та прибудинкової території, клеїти шпалери, оплачувати комунальні послуги у разі потреби та навідуватися тричі на рік на могилу загиблого Сергія Бондаренка і доглядати за нею.

Ілля Новіков підтвердив, що взяв на себе таке зобов’язання, та пояснив, що таким чином хоче замінити їхнього сина.

У ході засідання мати загиблого, Тетяна Бондаренко, зазначила, що спілкується із загиблим сином, і він просить, щоб батьки пробачили Іллю Новікова. А тому й підписала вказану заяву разом з чоловіком, не читаючи документу.

- Ми підписали ці документи заради свого сина, він й дотепер дбає про мене. Єдине, що хочемо, щоб Ілля Новіков тричі на рік був на могилі сина. Ми хочемо спокою. Лікарі взагалі заборонили нам сьогодні сюди приходити. Ми підписали це в здоровому глузді, і наша позиція - незмінна", - повідомила Тетяна Бондаренко.

Тричі на рік приходити на могилу: Суд оголосив вирок вбивці студента під нічним клубом у Черкасах

Фото: Про все

Розглянувши ряд клопотань, суд присудив Іллі Новікову покарання у вигляді умовного позбавлення волі строком на п’ять років з випробувальним терміном два роки.

Таке рішення суду здивувало адвоката потерпілих Олену Нешенко. Вона повідомила, що такий вирок для неї незрозумілий,  як і позиція потерпілих загалом, однак вона змушена погодитись зі своїми підзахисними. На думку адвокатеси, покарання мало б бути визначено за статтею 115 КК України (Умисне вбивство).

По завершенні засідання працівники прокуратури, котрі представляли державне обвинувачення, швидко покинули судову залу, уникаючи контакту з пресою та відмовляючись від будь-яких коментарів,  аргументуючи це відсутністю повноважень. Чи будуть оскаржувати це рішення суду, прокурори також не повідомили.

Коментарі

Сергей сказав:

Продажние суддьи
Тоесть можно убивать и ничего не будет?!

Иван сказав:

То есть, можно грохнуться кого угодно, а потом ходить на условке к ниму на могилку!!! Завтра пойду куплю ствол…

Андрій сказав:

,, Наш Суд самий гуманний суд у світі” P.S як що у вас є кошти.

МАРКІЗ сказав:

ЦЕ ВЖЕ ЯКИЙСЬ ЦИРК…!!!

МАРКІЗ сказав:

ВІН СИНОК КРУТЯКА-ОСЬ ДЕ СОБАКА ЗАРИТА…!!!
.

Ольга сказав:

Я пам”ятаю, як втрачала свідомість та кричала мати вбитого на початку розгляду справи. А тепер здалася, “обм”якла”, про сон придумала, якісь умови…Мати просто зрадила свого сина. Згодна із Іваном в 19.57. Такі рішення просто провокують до порушення законів. Молодик вбив людину, є закон і стаття покарання. Що це за домовленості? Хоча, чому я дивуюся?

Козак сказав:

З суддями, адвокатами, вбивцею та прокурорами потрібно зробити те, що зробили з С.Бондаренко. Або четвертувать без суда і слідства. Щоб незавадно було іншим участникам судового процесу.

Вгору