Треба платити і погасити заборгованість: договір черкащан із “Новою якість” суд визнав законним

02 червня 2023, 16:00

Майже чотири роки міська влада закликала черкасців не платити за великогабаритні та ремонтні відходи. Та кілька днів тому Верховний Суд України поставив крапку в цьому питанні: платити та погасити заборгованість. Після майже 4 років судової тяганини договір укотре визнали законним та чинним.

Про це на сторінці у фейсбуці повідомив адвокат групи компаній «Нова якість» Максим Підгорний.

«Верховний Суд залишив без змін рішення апеляції, яке скасувало незаконне рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради про односторонню відмову від договору», – написав Підгорний.

Тепер за платіжки, які весь цей час отримували містяни від ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість “Благоустрій”», доведеться сплатити. У компанії просять зробити це упродовж місяця. Якщо ж ви маєте потребу в реструктуризації боргу – радять звертатися в абонвідділ «Нової якості». Із боржників, які не погасять наявну заборгованість, уже з липня її стягуватимуть у судовому порядку.

У компанії додають: упорядкування майданчиків для збору сміття – питання досі відкрите. Привести їх до ладу можна лише у співпраці та за сприяння міської влади. Для цього вона має визначити законні межі місць збору відходів.

Аби частково вирішити це питання та «розвантажити» наявні майданчики, ТОВ «Нова якість “Благоустрій”» уже два роки з власної ініціативи надає безкоштовно послугу з адресного вивозу негабариту. Раз на рік її може замовити кожен черкасець, який не має заборгованості перед компанією. Негабаритні чи будівельні відходи заберуть просто від вашого будинку. Для цього достатньо залишити заявку на вивіз, узгодити дату, час та об’єм із фахівцями нашого транспортного відділу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Петро Петрович :

“міська влада закликала черкасців не платити за великогабаритні та ремонтні відходи”
але міська влада затвердила цю нову платіжку

вражений і здивований :

Якщо людина не складала договір з цією компанією і не користувалася її послугами, на підставі якого документу має платити за ненадані послуги?

Ольга :

Також ,цікавить ,чому я повинна платити, якщо договір не складала?

Назар :

Дійсно якщо я з цією компанією ніяких непідписував чому я повинен платити ?

Грішуня :

Хай сама міська рада і погашає всю заборгованість, якщо її юристи і інші відповідальні члєни склали і підписали недолугий договір. А вже потім розриває договір. Якщо мені потрібно вивести великогабаритне сміття, я самостійно піду в “Нову пакість” і укладу разовий договір на його вивезення. А то премії по 400 відсотків є міски призначати, а якийсь договір безтолкові укласти.

Місцеві й :

Та це ж мафія чистої води. Не ведіться, не сплачуйте. Мер у зговорі

Світлана :

На основі чого це треба платити?Договорів, заключених із новою пакістю, нема ні в кого.

Ольга :

В період судів від наших будинків негабарит вивозив Челуаш, а Нова якість ні разу. За що вони нарахували заборгованість і чому я її повинна сплачувати?

Назар :

Це точно по 400процентів премії у міськ ради.Лічно бачив їхню розпечатку премій на голову неналазить?????!!!!

Мешканець міста :

Схоже на чергову брехню Нової Якості. Можна номер рішення суду?

Віктор :

Найбільш визначальне та епохальне досягнення мера Бондаренка – договір із “Новою якістю”… Кожен житель міста Черкаси відчує, оцінить і врешті решт заплатить… Дай Бог, щоб під час виборів дали оцінку.

Василь :

Ну що ж… Потрібно платити аби не було проблем з нерухомістю. А стосовно нашого мера: це ж як можна було додуматись так обдурювати своїх виборців? І хто його просив укладати договір з Новою Якістю? Комунальне підприємство не справлялось? Чистий розвод мешканців! Є надія, що громадяни на наступних виборах оцінять потуги “нашого” мера встановити контроль над нерухомістю жителів Черкас.

Любов :

То покажіть саме рішення суду,будь ласка.

Любов :

А що має сказати сам пан Бондаренко по цьому приводу,перед Новим роком дав інтерв’ю -не платити

Любов :

Пан юрист, вкажіть номер рішення суду онлайн 2023 роком,то як ви пишите скасували,то деж рішення?

Сергій :

Мені цікаво,чи зможе,ця контора сказати,скільки разів ,за ці роки ,вона вивозила негабарит від мого будинку.А я скажу-жодного.Я не користуюсь і не хочу користуватися її послугами

Анатолій Олексійович :

Це вже доходить до смішного. Скоро будемо святкувати ювілей цього цікавого дійства.Мабуть що вже по четвертому колу ходить ця справа в вирішенні спору. А черкащани в заручниках. Можливо вже потрібно підключатись ПРОКУРАТУРІ щоб поставити крапку. Хто ж підписував договір та на який термін. Складаеться враження що при підписанні договору в когось був якийсь інтерес. а потум він мабуть зник. Та і меру пора вийти до людей та роз яснити ситуацію. Щось тут хтось не доросказуе.

Антоніна :

Серед обов’язків суб’єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами, які встановлено ст. 17 ЗУ «Про відходи», вказано, що суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів. Фактично із цього положення закону та положень інших нормативно-правових актів випливає обов’язок суб’єктів господарювання забезпечувати, зокрема, як і у Вашому випадку, вивезення твердих побутових відходів (сміття). Тобто, уклавши договір із фірмою, яка станом на сьогодні надає Вам послуги із вивозу сміття, Ви виконали свій обов’язок. Інша фірма, яка зараз вимагає укласти з нею договір, нараховує борги тощо, діє безпідставно та незаконно, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Згідно з ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Таким чином, змусити укласти відповідний договір Вас не можуть, а вимагати сплати коштів за надання послуг без договору, таким чином, підстав нема.

Надавачі послуг із вивозу побутового сміття часто обумовлюють обов’язок укладати договір про надання відповідних послуг тим, що цей договір є публічним. Така вимога є безпідставною та незаконною. Відповідно до ч. 1 ст. 633 Цивільного кодексу України публічним є договір, в якому одна сторона – підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв’язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Таким чином, оскільки факту звернення від Вас не було, надавачі відповідних послуг не можуть вимагати укладення такого договору.

Вгору