Травневі заморозки на Черкащині встановили рекорд за останні 100 років

12 травня 2017, 09:46

Травень 2017 року запам’ятається черкащанам різким зниженням температури повітря 9 травня та нічними заморозками 11 травня. Заморозки такої інтенсивності, тривалості та площі розповсюдження у другій декаді травня на Черкащині спостерігалися вперше і були найбільш жорсткими за весь період метеоспостережень (більше 100 років). Про це повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі, пише "УНН-Центр".

За даними метеостанції області, інтенсивність заморозків становила у повітрі 0-4º, на ґрунті 1-6º, на 2 см від поверхні ґрунту 2-7º. Тривали заморозки до семи годин. Найбільш інтенсивними вони були у північно-східній частині області.

Заморозки такої інтенсивності можуть повністю знищити врожай всіх плодових, ягідників, теплолюбних, ранньої городини та озимого ріпаку, у якого триває цвітіння. Критична температура для фаз у яких знаходяться ці культури становить 1-3º морозу. На більшості площ температури були значно нижчі.

За прогнозом синоптиків, незабаром на Черкащині спостерігатимуться грозові дощі, найбільш інтенсивні 13-14 травня. Температурний фон підвищиться: вночі 4..9°, вдень 13..18°. До кінця поточного тижня істотних змін температурного режиму не очікується.

Вгору