«Траса смерті» на Черкащині й досі залишається без освітлення (відео)

08 грудня 2017, 11:32

Мешканці Червоної Слободи  на Черкащині ніяк не дочекаються освітлення так званої траси смерті. Дорога державного значення, яка пролягає через їхнє село, не освітлюється! Через це тут сталася вже не одна смертельна  аварія, інформує НТН.

Перейти дорогу біля школи в Червоній Слободі не так просто, адже через це село пролягає траса державного значення. Школярів додому на той бік водять учителі.

- Діти початкових класів не мають права самі переходити через дорогу, - каже вчителька Наталія Шкребтій. – В наші обов’язки входить переводити їх.

Цю дорогу вже давно називають «трасою смерті». Через інтенсивний рух, відсутність світлофора та освітлення тут сталася не одна смертельна аварія. Мешканці Червоної Слободи кілька років благали почепити хоча б ліхтарі. Просили і дочекалися – ще влітку майже півтори сотні ліхтарів, втім коли вони світитимуть – ніхто не знає.

Проект облаштування ділянки оплатили з обласного бюджету, а це понад 4 мільйона гривень. Утім, хто сплатить гроші за під’єднання, а в майбутньому – і за світло, ніяк не вирішать.

У сільській раді кажуть – від оплати за світло не відмовляються, але й повну суму не потягнуть. Готові «скинутися» спільно з районом та областю.

- Сільська рада наполягає на тому, що повинна бути розроблена районна програма, - говорить заступник сільського голови Яків Швиденко. – А ми б тоді перераховували по субвенції на район. І далі б кошти сплачувалися. Але зараз і це не можна зробити, бо кінець року. Тобто програму потрібно запускати десь з лютого.

І поки чиновники торгуються, хто ж платитиме за світло, на «трасі смерті» може трапитися чергова ДТП. І ціна такого зволікання – людське життя.

Микола сказав:

А панство буде колихать,
Храми, палати муровать,
Любить царя свого п’яного,
Та візантійство прославлять,
Та й більше, бачиться, нічого.

(Т.Г. Шевченко)

Вгору