Понад 74 тонни двохрічок рослиноїдних риб минуло річ запустили в Дніпро на Черкащині. Їх придбали коштом обласного бюджету у межах Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014 – 2020 роки. На цьому у ході понеділкової координаційної наради в ОДА наголосив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка.
На зарибнення Дніпра минулого року спрямували 2 млн грн. Їх використали за призначенням з дотриманням процедури закупівель товарів та послуг відповідно до чинного законодавства.
Долучаються до зарибнення Дніпра й підприємства, що здійснюють зворотний скид води у Кременчуцьке водосховище. Так, їхнім коштом було вселено 5 тонн зарибку на 250 тис. грн, а за кошти користувачів – 9,2 тонни зарибку на понад 381 тис. грн.
– Із загальної кількості в водосховище вселено 12,3 тонни коропа, 0,15 тонн білого амура та 83,2 тонни товстолоба, – зауважив Ігор Колодка. – На звернення ОДА, аналогічні з обласною програми із зарибнення розроблені в Канівському, Золотоніському, Чигиринському та Чорнобаївському районах. Однак кошти в районних бюджетах на проведення заходів поки що не виділялися.
Посадовець додав, що щорічний вилов риби у внутрішніх водоймах області складає від 7,5 до 9 тисяч тонн. Потреба ж жителів області для забезпечення мінімальних норм споживання риби та рибних продуктів складає 15,2 тисячі тонн у рік. Це свідчить про дефіцит риби та рибних продуктів власного виробництва у 7,7 – 8 тисяч тонн. Головною причиною його виникнення є низька продуктивність з одного гектара водного дзеркала.
За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram