“Терміново зупинити роботи з утеплення”: черкаський виконком рекомендував власнику “Спартака” зберегти панно на будівлі

28 грудня 2023, 11:20

Виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив рекомендації задля збереження панно на спорткомплексі "Спартак".

Члени виконавчого комітету рекомендували Обласній дитячо-юнацькій спортивній школі "Олімпія", яка є власником цієї будівлі, наступне:

- Терміново зупинити роботи з утеплення Палацу спорту "Спартак" до приведення документів у відповідність чинному законодавству України та затвердження паспорту опорядження фасаду;

- Розглянути можливість демонтажу самочинно встановленого утеплення після завершення опалювального періоду та виконання його з внутрішньої сторони відповідно до розміру вказаного об’єкта;

- Запропонувати Черкаській обласній організації національної спілки архітекторів України звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою визначення можливості включення оскаржуваного об’єкта до реєстру пам’яток культурної спадщини, оскільки наразі це панно не відноситься до пам’яток культурної спадщини.

Нагадаємо, раніше до міської влади надійшло звернення від Черкаської обласної організації Національної спілки архітекторів України. Вони просили втрутитися у ситуацію. Адже під час утеплення Палацу спорту "Спартак" було закрито рельєфну композицію. Автор рельєфного панно – відомий український художник Олександр Студені.

Для розгляду звернення спілки архітекторів розпорядженням міського голови було утворено комісію. Її головою призначили першого заступника Сергія Тищенка, до складу увійшли представники управління інспектування, департаменту архітектури та містобудування, управління державного архітектурно-будівельного контролю.

В результаті роботи комісії і були напрацьовані рекомендації для власника будівлі – обласної ДЮСШ "Олімпія".

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору