Тарифи для черкащан можуть суттєво здорожчати, – “Черкасиводоканал”

27 травня 2014, 12:39

 

Нині, в умовах складної економічної ситуації в Україні, питання приведення тарифів для населення на послуги централізованого водопостачання та водовідведення до рівня економічно обґрунтованого досить гостро постає перед підприємствами цієї галузі. Саме тому, наприкінці минулого тижня у Києві відбулось засідання Робочої групи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ЖКГ, участь у якому взяли представники КП «Черкасиводоканал», інформує прес-служба відомства.

Діючі тарифи КП «Черкасиводоканал» не покривають витрати підприємства на виробництво, транспортування та постачання води. За словами директора КП «Черкасиводокана» Сергія Овчаренка, востаннє зростання тарифів на водопостачання до беззбиткового рівня відбулося у 2010 році. З того часу зросли витрати на електроенергію, заробітну плату тощо, а тариф коригували лише частково по енергетичній складовій. Також черкасцям слід приготуватися до підвищення тарифів і на водовідведення, оскільки з 2010 року здорожчання вартості послуг ПАТ «Азот» за очистку стічних вод відбулося майже в 3 рази.

Зростання вартості комунальних послуг є однією з умов МВФ, який надав Україні кошти для проведення низки економічних реформ. Для водоканалів, які взяли участь у засіданні, зростання тарифів для населення планується на 80-90%. Загалом по Україні середній рівень зростання тарифів для населення може збільшитися майже вдвічі.

Нові тарифи можуть набути чинності вже з 1 липня цього року. Для соціального захисту населення держава запроваджує додаткову систему компенсацій.

Зазначимо, що вже у цю п’ятницю фахівці підприємства знову відвідають відкрите засідання Національної комісії, щоби узгодити собівартість послуг.

Поділитись

Коментарі

Алена сказав:

Возмущена до предела. Для того, чтобы народ смог оплачивать тарифы, возросшие в 2 раза, нужно з/п поднимать вдвое. А ваши компенсации вы всё равно всем не предоставите. Вы сами пишете “…в тяжелых экономических условиях…”, а у людей – лёгкие экономические условия? Что вы гнобите и обдираете и без того полуголодный и полураздетый народ? ВАМ – плохо. А нам – хорошо? Мы должны поддерживать армию, оплачивать заоблачные цены на продукты и лекарства, да ещё и ком. услуги, выросшие вдвое??? Но у нас пока не европейские зарплаты!!!

Виктор сказав:

Це просто злочин піднімати тарифи на нинішню заробітну плату. От! ну моральні уроди просто.Краще втричі скоротити дармоїдів-депутатів та їхні заробітні плати а не тарифи підвищувати

Вгору