Тарас Коломієць: “Про проведення слухань з формування бюджету міста Черкаси на 2019 рік”

05 грудня 2018, 21:42

На мою думку, потрібно терміново проводити слухання з формування бюджету на 2019 рік за участі керівників департаментів, депутатів, громадськості і журналістів.

Уже початок грудня. Ми бачимо лише презентацію головного фінансового документу від департаменту фінансів на сайті Черкаської міської ради. В міській раді розповідають, що бюджет вже розписаний, чекають моменту, як його винести на виконком. Для галочки проведуть слухання і на тому все. Ми вимагаємо провести громадське обговорення бюджету Черкас. Він має стати, дійсно, народним, а не чиновницьким, де міський голова та його прибічники вже розписали кошти потрібні роботи для себе, а не для громади, і під свої підрядні організації.

Ще 4 роки тому обговорення бюджету і Програми соціально-економічного розвитку розпочиналося ще у вересні і тривало майже два тижні. Детально обговорювали кожен департамент, шукали шляхи оптимізації неефективних витрат, подавали пропозиції. Від громадськості тоді надходило до 300 пропозицій, які потім вивчалися на бюджетній комісії.

Потрібно припинити практику кулуарних, підкилимних формувань бюджету. Жителі Черкас мають знати скільки коштів виділяється на медицину і освіту, скільки мільйонів цього року мер закладає на свій піар і програму святкування, яка сума закладена на зарплати і премії для чиновників. Звичайно, що в проекті бюджету на 2019 рік є "приховані неефективні витрати". Наприклад, громада Черкас має знати, чому на зарплати чиновників виділяється понад 50 млн грн, а на бібліотеки і культуру удвічі менше; чому на святкування закладають мільйон гривень, у той час, коли в Україні війна; чому на піар мера планують майже мільйон гривень, коли торік депутати заради економії закрили КП МІА "Черкаси", яке "з'їдало" близько 700 тис. грн.

Таких "чому" у нашої фракції багато. Думаю, ще більше їх у журналістів та громадськості. Вимагаємо провести слухання вже найближчим часом у розширеному колі: із залученням директорів департаментів, журналістів і громадськості!

Тарас Коломієць, депутат Черкаської міської ради

Элла сказав:

Поддерживаю полностью. Надо, чтобы жители Черкасс брали активное участие в обсуждении бюджета.

ку-ку сказав:

НАДО ,федя, НАДО..просять и т.д…одно и тоже

Валентина сказав:

Завдяки таким безграмотно- байдужим, виконується завдання керівника партії, щоб було більше зубожілих, яких вона, плачучи, жаліє і “допомагає” грошима через сімейні ломбарди.

+ сказав:

Треба публiчне Вiчче

Вгору