Там має бути заповідна територія, – активістки про забудову Соснівки

18 лютого 2017, 11:20

Фото: Про все

У неділю, 19 грудня, у Черкасах пройдуть громадські слухання щодо забудови Соснівки. Напередодні  це питання обговорювали і під час круглого столу за участю активістів, які витупають проти забудови. Активісти сподіваються, що під час громадських слухань містяни також не підтримують забудову зеленої території.

Забудова Соснівки завдасть непоправимої шкоди природі. У цьому переконана черкаська природозахисниця Людмила Ткаченко.

- Соснівка вже давно перестала бути лише легенями міста, там багато рідкісних дерев. Й на сьогоднішній день мрія багатьох екологів – створити на базі Соснівки великий об’єкт природо-заповідного фонду – заповідну територію. Лише це зможе зберегти цю унікальну землю від знищення. Звісно, що це складний процес, але він цілком можливий. Мають бути ініціативи до Міністерства екології і тоді ми матимемо шанс на реалізацію проекту.

Лише так, додає Людмила Ткаченко, можна буде достеменно зрозуміти і те, де починається територія Соснівки, а де закінчується. Поки що ж навіть невідомо скільки на території росте дерев.

Водночас Людмила Ткаченко все-таки сподівається, що проект  забудови не реалізують. Саме таких результатів  вона очікує і від громадських слухань.

Народний депутат Олег Петренко також проти забудови. Й проект зведення на території Соснівки називає найаморальнішим, що відбувається у Черкасах за час його депутатства.

- Банда мародерів, які просувають це питання, насправді впливова. Я відчув це на собі, коли зі мною з цього приводу зустрічалися політики найвищого рівня і намагалися тиснути, щоб і я, і хлопці з Національного корпусу змінили свою позицію. Розповідають про якусь компенсаційну висадку. Та навіть наші діти не матимуть можливості побачити компенсаційні сосни, які там потім посадять. Всі розуміють, що там постраждають дерева й рекреаційна зона втратиться назавжди. Тому черкащани повинні сказати "ні" забудові Соснівки,  - переконаний нардеп.

Нагадаємо, громадські слухання відбуватимуться у Будинку культури ім. Кулика.

Водночас рішення, яке буде прийняте під час громадських слухань, носитиме лише рекомендаційний характер, бо ж у подальшому його розглядатимуть під час сесії депутати міськради.

На слухання по Соснівці можуть принести металодетектори. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору