Тальнівська бібліотека отримала особливий дарунок

25 січня 2018, 15:28

Тальнівська центральна бібліотека нещодавно отримала 9 і 10 томи робіт В’ячеслава Чорновола і тепер має повне зібрання його праць, пишуть "Вісті Черкащини".

Започатковане видання у 2002 році видавництвом «Смолоскип» та Міжнародним благодійним фондом імені В’ячеслава Чорновола. Перший том вийшов у 2002 році, а 10-тий – у 2015 році. Презентація 10-го тому відбулась через рік у грудні 2016 року до дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола.

Сестра політика Валентина Чорновіл, яка стала упорядницею десятитомника, характеризує видання так: «…у першому томі – це, власне, літературознавство і журналістика, туди ми включили публіцистику його засланського періоду… Другий том – це роботи, за які Чорноволу дали ув’язнення, а потім Шевченківську премію. Потім збірка «Український вісник». Може, не зовсім за хронологією ми видали четвертий том у двох книгах – листи Чорновола. А потім роботи, пов’язані з ув’язненням 1972 року – я працювала в архівах, мені було просто цікаво опублікувати допити, відповіді на заяви, протести Чорновола. Потім вже його виступи, заяви, інтерв’ю. Ще один том – це Українська Гельсінська спілка. А потім три томи інтерв’ю, виступів і статей часів незалежності. Отак 10-томник і набрався. Також там великі додатки стосовно Рухівських документів. Ці твори дуже цінні для наукового дослідження періоду боротьби і становлення нашої держави. Історія і Чорновіл нероздільні... У нас була редакційна рада, але перечитування, упорядковування всього фактично впало на мої плечі. За рік я могла зробити один том, бо там по 1000 сторінок у кожному».

Щойно видані томи праць Чорновола один за одним безкоштовно передавались до бібліотеки тальнівчанкою Людмилою Уманець, близькою подругою Валентини Чорновіл.

Тальнівська центральна бібліотека запрошує всіх, кого цікавить історія нашої держави та життєвий шлях одного з провідних борців за Незалежність України В’ячеслава Чорновола, ознайомитися із десятитомником його праць.

Коментарі

Вгору