Тальнівщина потопає в десятках стихійних сміттєзвалищ, а прибирати немає кому (ФОТО)

22 квітня 2021, 11:14

Питання стихійних сміттєзвалищ останнім часом стоїть досить гостро, і чим далі, тим стає серйознішим. На жаль, Тальнівщина сьогодні не скрізь виглядає привабливо. Причиною є сміття, яке заполонило не тільки околиці міста. Не впізнати міський ліс та яри Тального. Нині Тальнівський лісопарк мало нагадує колишню велич – по скелях над річкою, попід деревами та кущами – традиційні пивні пляшки та поліетилен. І так не тільки в цьому лісі.

Про це інформують "Вісті Черкащини".

Наприклад, у лісі недалеко від вулиці Гордашівської в Тальному, де виглядає табличка «Потаське лісництво», одразу на околиці видно гору сміття, і зовсім не промислового – це звичайний домашній непотріб: биті банки, рваний одяг, навіть дитячі підгузки. Трохи глибше заходимо у ліс – картина знову повторюється. Через дорогу, під залізничним мостом, ще гірше – стежкою, яка веде до Гірського Тікича, просто неможливо пройти. Ще одну таку картину можна побачити в яру недалеко від вулиці Некрасова – там вам і пластикові миски, скло, ганчірки, і ще багато «цікавого». Місцеві жителі самі зробили з цього місця звалище.

Тальнівський лісопарк загальнодержавного значення площею 406 га майже весь знаходиться на балансі ДП «Уманське лісове господарство» Потаського лісництва – 401 га, лише 5 га від загальної площі належить Тальнівській міській раді. Однак до цього часу не визначено, де саме ця частина з 5-и гектарів.

Про проблему стихійних сміттєзвалищ та їх ліквідації в міській раді знають. Спеціаліст з питань благоустрою, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і територій Тальнівської міськради Олександр Карман каже, що організовувати вивезення сміття, яке знаходиться в межах громади, має міська рада. За його словами, для цього повинен бути виконавець, який став переможцем конкурсу з вивезення побутових відходів. У межах Тального ці роботи виконує ПрАТ «Комунальник», а по селах цього так ніхто і не визначив, бо такі послуги комунального підприємства не безкоштовні, а люди в селах здебільшого не розуміють, чому, крім всіх інших комунальних послуг, мають платити ще й за вивезення сміття. ПрАТ «Комунальник» надає такі послуги за договором тільки для населення, бюджетних установ та інших споживачів, отже, ліс вони не прибирають.

Ще в місті діє таке комунальне підприємство як «Тальне-Сервіс». Це КП відповідальне за ремонт та прибирання автобусних зупинок, пам’ятників, парків, мостів, тротуарів, дитячих майданчиків і ще багато іншого. За логікою, саме вони б мали прибирати міський ліс. Проте, на яких саме 5-и гектарах вони мають це робити, якщо ця територія не визначена? Вся інша частина цього лісу та інших лісів на балансі Потаського лісництва Уманського лісгоспу. Тож за прибирання мали б подбати лісники? Однак, вони теж не квапляться наводити лад.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору