Так звана «Транспортно-реєстраційна Служба Народу» може завдати прикрощів черкащанам

08 лютого 2016, 09:10

2016-02-05-505

Днями в ЗМІ з`явилися повідомлення про відкриття у Львові так званої «Транспортно-реєстраційної Служби Народу», що самовільно поклала на себе повноваження з реєстрації транспортних засобів, видачі номерних знаків і свідоцтв про реєстрацію ТЗ невстановленого зразка. Як повідомили представники правоохоронців, зареєстровані в незаконний спосіб автомобілі можуть завдати чимало прикрощів і черкащанам.

Представники даної організації запевняють, що за законом «Про місцеве самоврядування», реєструвати автомобілі в Україні і видавати номерні знаки, можуть територіальні громади. При цьому платити за розмитнення при реєстрації автомобіля, пригнаного з-за кордону, в такому випадку не потрібно.

Головний сервісний центр МВС України роз`яснює та застерігає автомобілістів, щоб вони не стали жертвами шахраїв.

Пам`ятайте, що законодавством України передбачено, що лише сервісні центри МВС України уповноважені видавати свідоцтва про реєстрацію ТЗ та номерні знаки для них.

У Головному сервісному центрі також нагадують, що правовий порядок в Україні визначений Конституцією та прийнятими у відповідності до неї законами.

Зокрема, закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що місцеве самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення виключно в межах Конституції і законів України.

Державна ж реєстрація транспортних засобів в Україні, передбачена Законом України «Про дорожній рух», а повноваження на її здійснення прописані статтею 34 цього Закону, і надані лише територіальним органам Міністерства внутрішніх справ.

Зразок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.1992 № 47, а номерні знаки на ТЗ повинні відповідати вимогам ДСТУ 3650:2012 і 4278:2012.

Тож, Головний сервісний центр МВС України попереджає усіх бажаючих скористатися такою сумнівною послугою, і пам`ятати, що згідно з частиною 6 статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатацію з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандартів, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне ж порушення, протягом року, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору