Ситуація значно погіршилась: цьогоріч на Черкащині зареєстрували 16 випадків сказу

28 лютого 2024, 12:06

Цього року на Черкащині уже зафіксовано 16 випадків сказу серед тварин. Крайній летальний випадок у людей через цю хворобу зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі.

Тоді за медичною допомогою батьки дитини, яку покусала бродяча кішка, не звернулися. Через це не зробили необхідні щеплення і дитина померла.

Із 2001 по 2023 роки в Україні зареєстровано 53 летальних випадки сказу серед населення.

За даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби, у 2023 році в Черкаській області на території дев'яти територіальних громад зареєстровано 29 випадків сказу серед тварин. Зокрема, у 14-ти лисиць, 9-ти собак, 5-ти та однієї куниці.

Так, в Уманському районі зареєстровано 22 випадки (Монастирищенська ТГ – 10, Маньківська ТГ та Жашківська ОТГ по 3 випадки, Паланська ТГ – 2 випадки, Бабанська ТГ Ладижинська ТГ, Дмитрушківська СТГ та Христинівська міська ТГ по 1 випадку). В Звенигордському районі зареєстровано 4 випадки (Тальнівська ТГ – 2 випадки, Мокрокалигірська ТГ та Катеринопільська ОТГ по 1-му випадку). У Черкаському районі – 3 випадки, у Кам’янській міській ТГ – 1 випадок та Тернівській СТГ – 1 випадок.

У цьому році епізоотична ситуація значно погіршилась. У січні та лютому уже зареєстровано 16 випадків сказу тварин, що складає 55,2% від усіх випадків сказу у 2023 році. Ризик інфікування вірусом сказу мали 25 осіб, які отримують антирабічне лікування.

Зареєстровані «міські» осередки сказу, що є більш загрозливим для людини (у Смілі та Кам’янці – по 2 випадки, у Маньківці та місті Христинівка – по 1 випадку). Випадки сказу тварин зареєстровані також і в Черкаському районі (в селах Мала Смілянка, Балаклея, Чорнявка, Тернівка, В’язівок) та у Звенигородському районі (у селах Козацьке та Чижівка).

Для запобігання захворюванню на сказ при укусах тваринами необхідно:

- поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;

- негайно звернутися за медичною допомогою;

- сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;

- невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.

Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, людям похилого віку. Препарати для щеплень виділяють безкоштовно.

За інформацією Черкаського обласного ЦКПХ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору