Синоптики розповіли, на що сподіватися аграріям Черкащини навесні

22 лютого 2019, 13:07

Синоптики розповіли, на що сподіватися аграріям Черкащини навесні

У поточному році умови для перезимівлі озимини складаються найбільш сприятливо за останні роки. Перед входом у зиму практично на 70% засіяних площ озимина знаходилася у фазі кущіння, що є оптимальним для перезимівлі. 

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зима хоч і видалася ранньою, але була м’якою та достатньо сніжною. Сніг захищав ґрунт від охолодження, а посіви від вимерзання, тому мінімальна температура на глибині 3 см нижче 5º морозу не опускалася і загрози для вимерзання не було. 

Втім, через тривале перебування рослин під значною товщою снігу вони виснажувалися, що заклало умови для їхнього пошкодження грибковими хворобами навесні. Тож необхідно використати останній морозний тиждень лютого для проведення підживлення посівів по мерзлоталому ґрунту.

Одночасно виникла повна свобода дій для мишей, що потрібно враховувати аграріям. За прогнозом агрометеорологів центру, на початок активної вегетації в середньому по області на площі близько 5% озимі зернові культури вийдуть із зими у незадовільному стані, що в рамках природного фону. Тобто на площі до збирання необхідно орієнтуватись на засіяні восени.

Сніжна зима та слабко промерзлий грунт були надзвичайно сприятливими для формування запасів вологи. 

Опадів за холодний період хоч і випало у межах норми, сніготанення відбувалося поступово, а талі води добре поглиналися слабкомерзлим ґрунтом. Тому на початок весни площ із низьким рівнем вологи не буде.

Проте, зважаючи на стрімке наростання тепла у 1-й половині весни, у супроводі посиленого вітру та низької вологості у денні години, як було у схожі весни, слід приділяти велику увагу агротехнічним заходам, спрямованим на закриття і збереження грунтової вологи. 

 

Коментарі

Вгору