Син колишнього черкаського прокурора отримав посмертну нагороду свого батька

11 грудня 2015, 14:12
Фото: Тетяна Порхун

Фото: Тетяна Порхун

Зіркою Героя України посмертно нагородив президент добровольця батальйону "Київська Русь" 28-річного Сергія Цимбала. Мав позивний "Легіонер". Відзнаку отримували 4-річний син Олександр і вдова 27-річна Лілія, інформує Gazeta.ua.

Сергій загинув 7 жовтня 2014-го під час розвідувального рейду в тил ворога під Дебальцевим на Донеччині. "Легіонер" першим помітив засаду - 15 російських спецназівців. Крикнув побратимам: "Відходьте, я прикриваю!" Дав можливість відступити і цим врятував їхні життя. В нерівному бою відстрілювався до останнього набою.

До війни Сергій Цимбал працював прокурором Дніпровської екологічної прокуратури міста Черкаси. Торік у розпал протестів на Майдані несподівано для всіх звільнився.

Фото: Тетяна Порхун

Фото: Тетяна Порхун

"У нашому батальйоні зібралися люди різних професій - бізнесмени, вчителі, будівельники. Але прокурор у нас був один. - розповідає побратим Сергія снайпер Віктор Хом'як із Вінниці. Його вчинок нас здивував - мав можливість будувати кар'єру, сидіти в кабінеті й отримувати зарплату. Його на фронт ніхто не забирав би. А він кинув усе й пішов на війну. "Легіонер" завжди нас підбадьорював. Ми в розвідці завдяки йому не раз виживали.

"Півроку після смерті чоловіка казала Сашуні, що тато у відрядженні, - говорить вдова Лілія Цимбал. - А потім привела малого на могилу Сергія і сказала, що тут ми будемо зустрічатися з татом. Тепер син уже знає, тато загинув рятуючи друзів. Щонеділі приїжджаємо з ним на цвинтар. Він обов'язково бере з собою шоколадний батончик і пляшку пепсі-коли - їх дуже любив Сергій. Половину батончика з'їдає, а половину залишає на могилі. А ще ми з Сашуньою ходимо в Музей історії України в Другій світовій війні, бо там є татові речі - бушлат, дві іконки і наша з сином пробита кулею фотографія. Сергій завжди носив її при собі".

В пам'ять про чоловіка Лілія разом з найближчим другом Сергія Вадимом започаткувала благодійний фонд для підтримки професійних і любительських видів спорту - "Фонд імені Сергія Цимбала".

Сергій Цимбал народився і похований у райцентрі Ставище на Київщині. Він чотири рази ходив у військкомат - просився в АТО. Пішов добровольцем.

Коментарі

Вгору