Сильна духом: втративши на війні сина, черкащанка пішла служити до армії (фото)

27 січня 2017, 22:00
16358042_738211843014162_114964671_o

Фото: Про все

Вони змінюють сукні на військову форму, а черевички -  на грубі чоботи та відправляються служити до армії. До військкоматів дедалі частіше приходять жінки і простять узяти їх на контрактну службу. Вже цьогоріч дві жінки з Черкас відправилися до військових частин. Днями у міському військкоматі вони разом із чоловіками-контрактниками слухали настанови від керівництва Черкаського міського військкомату.

Що таке горе та війна добре знає черкащанка Світлана Чорна - у Донецькому аеропорті загинув її син, який пішов на схід добровольцем.  Після смерті сина вона твердо вирішила продовжити його справу та вступити до лав армії. Поїхати хотіла у найгарячіші місця бойових дій. Утім, тоді її відмовили і запропонували допомагати на мирній території, влаштувавши на роботу до військкомату.

Відтоді пройшов рік, утім мати «кіборга» від своєї ідеї не відмовилася і весь час готувала до цього найближчих людей – батька та доньку. Тепер вони вже змирилися з її рішенням.

- Там від мене буде більше допомоги, аніж тут. Можу надавати хлопцям медичну та психологічну допомогу. А тут, у Черкасах, така робота вже налагоджена, - каже Світлана Чорна.

Їде вона до бойової частини у Київській області.

Із собою везе прапор  України. На ньому попросила рідних на знайомих лишити свої побажання. Найцінніші на прапорі слова, які написала Світлані її донька.

16295557_738211833014163_766113162_n

Фото: Про все

- Вона мені написала, що дуже мене любить, і що мене завжди оберігатиме наш хранитель Андрій (загиблий син – ред.). Звісно, що донька переживає за мене, але вона сильна дівчинка, - каже жінка.

Військову форму ще від літа носить черкащанка Альона Каїрцева. Її чоловік вже двічі був в АТО, а Альона тривалий час займалася волонтерською роботою. Та влітку вона прийняла кардинальне рішення – вдягти військову форму. Й зараз жінка служить у міському військкоматі.

- З моменту початку війни у мене зразу з’явилася думка йти на контракту службу. Але в нас двоє дітей, тому поїхати на Схід і мені, й чоловікові було неможливо. Утім, я розуміла, що я можу робити для армії більше, ніж бути просто волонтером. Тому й прийняла таке рішення, - говорить Альона Каїрцева. – Я вважаю, що на самій передовій жінок не повинно бути, бо там дуже тяжко. Але в нас є такі жінки, які набагато витриваліші від чоловіків.

Загалом від початку року стати контрактниками вже зголосилося 18 містян. Незабаром вони роз’їдуться до чотирьох навчальних центрів і там відразу підпишуть контракт на службу.

- Серед них - половина АТОвців, які вже мають досвід бойових дій, - розповідає заступник військового комісара Черкаського ОМВК Олександр Шиш. – На службу йдуть і жінки. Але для них дещо інші умови. Зокрема, потрібна письмова згода командира військової частини. Але вакантних посад для жінок, насправді, дуже багато – це і медики, і санінструктори, і кухарі, і діловоди. Торік на військову службу за контрактом ми відправили десь близько двох десятків жінок, хоча охочих було значно більше.

16244535_738211829680830_1344297806_n

Фото: Про все

Додамо, що загалом  на Черкащині набрати до ЗСУ упродовж першого кварталу планують близько 300 осіб, безпосередньо з Черкас – майже 40 осіб.

Коментарі

Вгору