Світло буде п’ять-шість годин на день: енергетики зробили невтішний прогноз

16 червня 2024, 08:46

В Україні наступної зими світло можуть вмикати лише по п'ять-шість годин на день. Справа в тому, що зимовий пік споживання електроенергії значно більший за літній. А дефіцит генерації може сягати 35%. Про це розповів генеральний директор компанії-постачальника електроенергії YASNO Сергій Коваленко, пише gazeta.ua.

"Щодо прогнозу на зиму - треба готуватися, з огляду на те, що буде п'ять-шість годин світла на день. Але в серпні треба буде оновити прогноз. Тому що ми будемо розуміти, скільки у нас наявної генерації всередині", - сказав Коваленко.

Він пояснив, що прогноз на зиму базується на кількох факторах. Зокрема, на тому, чи вдасться збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії.

"По-друге, всі атомні блоки ремонтуються зараз, щоб потім максимально все працювало взимку. По-третє, ми відремонтуємо частково, що можна відремонтувати за цей час з точки зору пошкоджень. Але погана новина в тому, що у нас зимовий пік досить великий. Він ще більший за літній", - зазначив Коваленко.

За його словами, важливою є також температура повітря. Від цього залежать обсяги споживання електрики.

"Якщо зима буде +10 градусів в середньому, то це буде для нас щастя. Якщо зима буде -15 градусів - це буде погано. Що нижча температура, то більше споживання на опалення", - додав Коваленко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Чорнобаївець :

цікава новина, та щось не в’яжеться з розповідями, що багато українців почали повертатися з-за кордону в Україну………

Вгору