Світлі емоції серед темряви війни: у Черкасах триває виставка “Небесний фотограф”

31 серпня 2023, 14:21

У Черкаському обласному художньому музеї відкрилась благодійна виставка робіт загиблого воїна Максима Бурди під назвою "Небесний Фотограф". Її можна побачити впродовж місяця.

Черкаси - сьоме місто, яке презентувало фотовиставку “Небесний фотограф”. В експозиції представлено майже 200 робіт різного формату. Це всі роботи, які митець встиг зробити за 11 місяців перебування в найгарячіших фронтових місцях. Загинув фотомайстер 26 січня цього року під Бахмутом.

До повномасштабного вторгнення Максим Бурда працював весільним фотографом. Водночас вів й активну громадську діяльність. Він був учасником Молодіжної ради міста Ковель, членом партії “Національний корпус”, добровольцем ТРО Волинської області, співзасновником молодіжного хабу “Ватра — правильний простір”.

З перших днів війни добровільно приєднався до ЗСУ, хоча мав хворобу хребта та був комісований. Воював у складі 3-ої окремої штурмової бригади. Вправно керував БпЛА, наводячи на ворожу артилерію. Під час вступу до лав Збройних сил України обрав для себе позивний - “Фотограф”.

Маючи вільний час після виконання бойових завдань, продовжував займатися улюбленою справою – фотографував. На зроблених ним світлинах зафіксовані моменти побуту військових-побратимів, емоції війни на їхніх обличчях та відчутна енергетика місць, які перебувають під постійними атаками ворога. Попри все, йому вдавалося знайти світлі емоції серед темряви війни.

У листопаді 2022 року Максим створив телеграм-канал “Military photographer“, присвячений воєнній фотографії. Таким чином, він надихнув на фотографування не одну тисячу творчих людей. Захисник мріяв про велику фотовиставку воєнного фото. Це бажання Максима вже після його загибелі здійснила мати Ірина Миколаївна та кохана дівчина Марія. Таким вони бачать продовження справи рідної людини.

На фотороботи Максима Бурди можна не лише подивитися, а й придбати. Також — листівки, магніти та футболки. Частина коштів з продажу буде перерахована до благодійного фонду “Янголи Азову”.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору