Така “традиція” не стосується церкви: священник у Черкасах розповів про “застілля” на кладовищах під час поминальних днів

18 квітня 2023, 14:00

Фото тематичне

У Черкасах, як і по всій області, готуються до поминальних днів. В обласному центрі розташовані 11 кладовищ, які вже підготували до Проводів. Попри те, що в ці необхідно вшановувати померлих, деякі громадяни примудряються влаштовувати "застілля" з їжею та алкоголем біля могил своїх родичів.

Священники про таку "традицію" знають, однак її не схвалюють. За спостереженнями церковників, наразі громадяни не так масово влаштовують "бенкети" на цвинтарях, як це було ще декілька років тому, хоча подібні випадки ще трапляються.

Така "традиція" ніяк не стосується церкви, розповідає у коментарі Про все керівник інформаційної служби Черкаської єпархії ПЦУ, священник Андрій Шпунт.

- Я бачу, що за останні роки люди зрозуміли, що це неправильно та перестали влаштовувати "застілля" на кладовищах. А хто досі так робить, то таким людям уже немає сенсу щось пояснювати, - говорить Андрій Шпунт.

Директор КП "Комбінат комунальних підприємств" Черкаської міськради Анатолій Бейн у коментарі Про все каже, що випадки, коли люди їдять на кладовищах під час поминальних днів у Черкасах, хоч і рідко, але все ще трапляються.

- Але якщо взяти попередні роки і зараз - зміни великі й на кращу сторону. Поодинокі випадки "застіль" на цвинтарях трапляються, але порівняно з минулими роками їх значно менше. Люди почали розуміти, що в поминальні дні варто молитися біля могил своїх рідних, - каже Анатолій Бейн.

За словами священнослужителя Андрія Шпунта, краще вшанувати пам'ять родичів молитвою або панахидою - пожертвою за померлу людину, яка вже не може брати участі в богослужінні.

- Достатньо, щоб людина принесла хлібину та поставила свічку. Решту продуктів для панахиди можна обирати на свій розсуд, - говорить священник.

Деякі священники у поминальні дні також йтимуть на кладовища та правитимуть біля могил заупокійну службу.

Черкаські цвинтарі вже підготували та прибрали перед поминальними днями, розповідає Анатолій Бейн.

- Ми почали прибирати кладовища задовго до поминальних днів, зараз вже закінчуємо наводити лад. Ми вивозили та вивозимо сміття, також помили, почистили та пофарбували громадські вбиральні на всіх кладовищах, - каже директор КП "Комбінат комунальних підприємств".

На кладовищах є не лише підведена вода з водопроводу, а й спеціальні для неї ємності.

- Ми поставили туди крани та підвозимо воду. Люди можуть нею користуватися, щоб поливати квіти на могилах, - говорить Бейн.

За словами комунальника, черкащани частіше почали приносити на могили своїх померлих родичів живі квіти, однак кількість штучних вінків і букетів все ще залишається великою.

- Це все було роками, тому так швидко люди не відмовляться від штучних квітів. Але вже видно, що набагато більше людей приходять із живими квітами, - додає Анатолій Бейн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

А :

Дуже шкода,що у нашому місті не забороняють штучні квіти на кладовищах.Це сміття,виготовлене з токсичних матеріалів, вбиває природу,завдає шкоди довкіллю,небезпечне для здоров’я людей.Тим часом,бізнес процвітає.Огидно дивитися,як оті всі штучні букети,шанобливо принесені родичами померлих,одразу збираються і знов опиняються на ринках…Це дуже ганебно.Але вкрай прибутково.Тому,мабуть,і заборони на всі ці атрибути досі немає.

Лілія :

Можливо це единий момент раз в рік зустрітись з родичами,поспілкуватись і пом’ янути померлих рідних. Нічого поганого в цьому не бачу.

Микола :

Гей, наливайте повнії чари!

Катя :

Нічого поганого? А що доброго? На кістках своїх родичів застілля гулянки . Баян взяли? Третій , сьомий і двадцять перший за любов до дна. А далі танці на босу ногу. Це ЖАХ 🤕

Зоя :

Пом’янути в розуміні помолитись , запалити свічку, принести квітку і тільки. А не п’янки , гулянки. Ви люди , що з пещер вилізли ? На кістках своїх родичів веселитись? Де п’янка там безлад, дибош.

Наса :

Шампанське? Ого шикуємо на цвинтарі.
То радість ,веселість, що вже позбулись своїх родичів? Собі можу представити ,як пропки летять і бахкають.

Вгору