Сусідство з біженцями: чи готова черкаська колонія №62 прийняти вихідців з Афганістану

21 вересня 2021, 19:20

Нещодавно Міністерство юстиції у відповідь на запит журналістів повідомило, що біженців з Афганістану, які прибули в нашу країну, планують заселити в одну з українських колоній. У перелік “рекомендованих” потрапила і черкаська виправна колонія №62. Разом із нею в список увійшли Чернігівська виправна колонія №44 та колонія в Кременчуці №69.

Ув’язнених із черкаської колонії ще влітку 2020 року розмістили по інших обмежувальних закладах. “Переселення” відбувалося з урахуванням того, де живуть їхні родичі та який режим утримання необхідний. Враховувалася думка й самих ув’язнених, де вони хочуть відбувати покарання. 

Журналісти “Про все” дізналися, чи скоро сусідами черкащан можуть стати афганці та наскільки приміщення колонії готове до заселення. 

У телефонній розмові речниця відділу комунікації Державної кримінально-виконавчої служби України Інна Попова повідомила, що черкаська колонія — не найкращий варіант для заселення серед запропонованих трьох. 

— На початку перемовин Міністерство внутрішніх справ хотіло розмістити біженців у бучанській або ірпінській колоніях. Але ми відмовили, оскільки у Бучі все зовсім погано — там навіть немає опалення, через що й довелося “законсервувати” об’єкт. І якщо переселити туди людей, то з настанням холодів вони потерпатимуть від них. А колонія в Ірпені перебуває на приватизації — ми вже віддали документи на неї, тому заселяти нікого в те приміщення не можна. Як альтернативу ми запропонували МВС три інші колонії, одна з яких — черкаська, — пояснює Інна Попова. 

Нині колонія №62, яка розташована на околиці Черкас, “законсервована”. Її відвідують лише кілька працівників — бухгалтер, аби надавати звітність, охоронець і керівник колонії.

— Там усе виставлене на мінімум — і опалення, і водопостачання. За необхідності все можна повернути, виставити з “мінімуму” на необхідний рівень. Але зараз опалювати все приміщення немає потреби, працівники користуються невеликими пристроями типу обігрівачів, — розповідає речниця. 

Нині продаж черкаської колонії не планується — за словами Інни Попової, у 2021 році черга на приватизацію навряд чи дійде до неї. Проте це не означає, що в неї заселять афганців. 

— Найкраща серед запропонованих трьох колоній — та, яка в Чернігові. Там наявний і будинок дитини, тому туди можна заселити біженців, які мають дітей. В Черкаси ж — лише дорослих, “бездітних”. Але наші пропозиції не задовольнили МВС і вони звернулися з цим питанням до Кабміну, оскільки хочуть розташувати біженців щонайближче до Києва. Але це малоймовірно. Тому якщо їм скажуть задовольнятися колонією№44, №62 чи №69, то на баланс Державної служби міграції будуть передані документи на цей об’єкт, — пояснює речниця Державної кримінально-виконавчої служби.

У будь-якому випадку, коли якусь із колоній ухвалять на те, щоб тимчасово переселити в неї біженців, вона втратить колишній статус. 

— По-перше, об’єкт перейменують — він уже не буде колонією. Необхідно буде облаштувати комфортні умови для перебування біженців, але відповісти, скільки це коштуватиме, не можу — цим питанням вже займатиметься Міграційна служба. Через це також не можу сказати, скільки людей там поміститься — тут потрібно враховувати, що засуджені жили на двоярусних ліжках по 4 особи в кімнаті, в деяких — по 10 і 20 осіб. Тому кількість людей, які там можуть проживати, залежить від того, чи змінюватиме щось Міграційна служба. Наприклад, чи ставитиме пластикові перегородки.

Потім знімуть колючу огорожу, приберуть “вишки”. Ця територія буде більш схожою на якийсь мікрорайон міста. До того моменту, поки не буде прийняте рішення про приватизацію або передачу її на баланс іншої Держустанови, колонія №62 лишатиметься режимним об’єктом, де прохід та перебування сторонніх осіб заборонене, — каже речниця Державної кримінально-виконавчої служби. 

Як розповіли журналісту “Про все” в Управлінні Державної міграційної служби Черкаської області, нині в нашому регіоні біженці з Афганістану відсутні.

— Із заявою про надання статус біженця до нас не зверталися. Зараз питання про інтеграцію вихідців з Афганістану та їх тимчасове переселення розглядають на рівні Кабінету Міністрів, потім його розглянуть у центральному апараті Міграційної служби, а вже після надішлють вказівки в регіони. Станом на сьогодні ми не отримували жодних розпоряджень стосовно того, що до нас звертатимуться біженці з Афганістану чи інших країн, — пояснила речниця УДМС Черкаської області Ірина Єршова.

Питання інтеграції біженців розглядається поки що в теорії. Реалізація та подальші дії будуть відомі лише після того, як Кабмін прийме рішення стосовно тимчасового переселення афганців.

Читайте також: “Нас навчили професійно вбивати”: афганець із Черкас розповів про “духів”, катування ворогів і те, що чекає на афганських жінок у майбутньому

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору