Судовий розгляд у справі Ботнара призупинили

18 вересня 2019, 17:41

Позовну заяву "свободівця" Юрія Ботнара до Черкаської обласної ради та виборчої комісії про перешкоджання його депутатській діяльності суддя залишила без руху. За словами судді, позовні вимоги Ботнара не відповідали законодавству.

Адвокат Денис Циплін розповів, що суддя відклала розгляд на два тижні і тепер виборча комісія може призначити нового депутата від фракції "Свобода", що спричинить незручності після того, як Ботнара поновлять.

- Подібних прецедентів у судовій практиці України ще не було. Тож ми будемо першими доводити право депутата бути також членом виконавчого комітету, - додав Циплін.

Нагадаємо, за інформацією від ОДА "свободівець" достроково припинив повноваження депутата облради, оскільки обіймає посаду заступника міського голови.

Згідно із пунктом 4 частини першої статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", призначення людини на посаду не сумісне із депутатством.

- Його повноваження припиняються достроково без прийняття рішення відповідної ради у разі засвідченого офіційними документами обрання або призначення його на таку посаду, - зазначають в обласній раді. Тобто по суті ніяких додаткових дій для цього не потрібно.

Сам Юрій Ботнар називає такі дії перешкоджанням депутатській діяльності.

Коментарі

Галина сказав:

Як кухарі рвуться до влади…

ОГО! сказав:

по-перше, не ОДА, а облрада, а по-друге, це чия стаття? адвоката Ботнара? Чому так викревлено норми Закону!?
стаття 51 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”:
7. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.
стаття 12 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”:
4. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

Алена сказав:

Этот Ботнар далеко пойдёт, когда есть такая “крыша”, как сам мэр. Он считает это законным-сидеть сразу на 3-х стульях? А 300 тысяч премии получать – это за какие такие заслуги? Из-за этого типа ушла профи своего дела, лучший финансист города-пани Джуган. Вот потому так и живём.

Вгору