Суд визнав право черкасців не платити “Новій якості” за негабарит: управлінська компанія вже подала касацію

02 травня 2022, 17:04

Черкаський апеляційний суд скасував рішення Придніпровського районного суду, яким було визнано обов'язок споживача платити за вивіз негабаритного сміття. Про це повідомив депутат Черкаської обласної ради Олександр Радуцький.

Суд обґрунтував своє рішення тим, що:

- Споживач не укладав договору із «Нова якість. Благоустрій».
- «Новій якості. Благоустрій» не надавались земельні ділянки під розміщення контейнерів.
- «Нова якість. Благоустрій» не укладала ніяких договорів щодо місць вивезення негабаритного сміття.

Суду не були надані відповідні докази, у зв'язку з чим рішення суду першої інстанції скасовано, а відповідач – споживач визнаний таким, що не має обов'язку сплати за вивіз негабаритного сміття ТОВ «Нова якість. Благоустрій».

Адвокат групи компаній «Нова якість» Максим Підгорний у коментарі "Про все" розповів, що стосовно зазначеного рішення вже подана касація до Верховного Суду.

- Ми здивовані цим рішенням суду, оскільки воно є досить "цікавим" із погляду правозастосування іншими організаціями, які вивозять побутові відходи. За такого рішення, навіть та ж Черкаська служба чистоти ніколи не зможе стягнути кошти з боржників. Ми не погоджуємося з цим рішенням, у нас є сильна правова позиція, яку ми виклали в нашій касаційній скарзі. Чекаємо на рішення Верховного Суду. При цьому хочемо зазначити, що в наступних позовах нам не складе проблеми надати всі ті документи, про які зазначила апеляція, які ніби не доводять виконання нами послуги, - зазначає адвокат.

Також він говорить, що наразі у зв’язку з воєнним станом і розуміючи скрутне становище, "Нова якість" призупинила стягнення боргів у судовому порядку, яке в рази збільшує судові витрати боржників.

- До прикладу: зі 120 грн боргу - до 5-6 тисяч витрат на судові збори та послуги адвокатів, - додає Максим Підгорний.

Також у пресслужбі "Нової якості" журналістам "Про все" повідомили, що управлінська компанія нині, як і до 24 лютого, продовжує надавати послугу з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів у Черкасах. Жодних змін у наданні послуги у зв'язку з воєнним станом не відбулося.

- Ми продовжуємо виконувати свої обов'язки згідно договору як і раніше. У приватному секторі забираємо сміття у день вивезення ТПВ. Мешканці ж багатоквартирок можуть залишити ремонтні відходи на найближчому до себе майданчику для негабариту у переддень вивозу. Таких у місті 240, - повідомляють у пресслужбі.

Із адресами та графіком можна ознайомитися тут: https://nova-yakist.ua/landscaping/

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

олексадр :

нова пакость

Это :

мошенническая организация.Пытаются наживаться даже во время войны.Молчаливая поддержка власти этого мошенника ,черкасского разлива,приведет к дальнейшей напряженности среди горожан и эта безалаберность происходит во время войны.А пидгорный не хочет защищать страну а не мошенника.

Ігор :

Договорів зі споживачами у вас нема,на відміну від Черкпської служби чистоти.Сплачувати за послуги які люди у вас не замовляли, це якось неправильно.

Кузя :

Точно, 240 майданчиків…. А по факту прибирає із них ЧСЧ, а пакості контейнерів я не бачив з осен

Володимир :

Заголовок хоча б без помилок написали…

Олег :

Остані 5ть років з негабаритного сміття виніс старі дошки які по факту розпиляв то з якого дива повинен кожного місяця платити. По місту дагато пенсіонерів в яких ще більші терміни без ремонтів і їх примушують платити.

Ірина :

Чому я повинна оплачувати ці послуги, якщо договір не заключала і за весь період початку роботи “нової якості” жодного великогабаритного сміття не виносила?

Ірина :

Поверніть мої гроші. Бо будете через суд повертати гроші одинокій пенсіонерці -інваліду. Онкохворій. Фото справки про смерть мого чоловіка не виставляеться на вашій сторінці. І це не дивно…Пишить мені на e-mail/

Вгору