Стихійні смітники в Черкасах “виростають” навіть у центрі міста

08 грудня 2017, 23:34

Facebook / Олександр Згіблов

Вулиці Черкас потопають у смітті. Стихійні звалища з’являються навіть у самісінькому центрі міста. За це депутати нарікають на комунальні служби, а ті, в свою чергу, звинувачують самих містян, які порушують правила благоустрою, пише vikka.ua.

У соціальній мережі Facebook 6 грудня депутат міської ради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов розмістив фото, на яких у центрі міста, по вулиці Смілянській, на узбіччі розташована купа сміття.

"Де поділися наші "господарники"? І не слизько, і сміття немає...", – дорікнув обранець комунальним службам.

Директор КП "Черкаська служба чистоти" Олександр Савенко пояснив, що таких випадків у місті – безліч та за правилами благоустрою, кафе, бари, ресторани, житлові будинки тощо мають прибирати і вивозити сміття до бордюру власноруч.

"Ми забираємо сміття лише з контейнерів і там, де в нас укладені договори. Стихійними сміттєзвалищами ми не займаємося", – каже він.

За прибирання стихійних звалищ узялися працівники КП "ЧЕЛУАШ", однак, як пояснює його директор Олексій Мельник, змушені прибирати, бо місто просто потоне у смітті.

"Саме таку купу сміття і на цьому ж місці ми прибирали по Смілянській минулого тижня. Наразі туди знову наскладали сміття, зокрема й будівельного. Це, перш за все, питання совісті наших людей, які постійно виносять зі своїх будинків побутові відходи і лишають їх просто на вулицях", – пояснює він.

Наразі це лише одна з багатьох проблемних ділянок у місті. Найбільш проблемними для комунальників є вулиці В’ячеслава Чорновола та Новопречистенська.

"Напроти кожного перехрестя по Чорновола, де повороти на вулиці з приватними будинками, постійно лежать купи сміття. Лише вчора його вивезли, а вже сьогодні люди знову нанесли на ті ж самі місця побутові відходи, – розповідає Олексій Мельник. – Схожа ситуація і з Новопречистенською. За одне прибирання ми загружаємо півтора причепи сміття. Найбільше викидають аптеки – іноді мішками виносять чеки і лишають на узбіччях".

Також чиновник говорить, що кошти на прибирання таких зон їм ніхто не закладав, та наголошує, що вже півроку в місті не можуть провести тендер на прибирання зелених зон та на вивезення негабаритного сміття. До того часу КП "ЧЕЛУАШ", КП "Черкаська служба чистоти" та муніципальна інспекція мають працювати спільними зусиллями.

Все ж таки власника купи сміття по Смілянській знайшли, та прибирати він її не дуже поспішає.

"Сміття, розташоване на узбіччі, належить підприємцю, який робить ремонт в одному з приміщень по вулиці Смілянській. Раніше їм вже видавали приписи про неналежний санітарний стан прилеглої території. Зараз попередили: якщо до вівторка, 12 грудня не приберуть, то на них буде складено протокол про адміністративну відповідальність", – розповів головний спеціаліст відділу інспектування управління інспектування Черкаської міської ради Сергій Заболотній.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору