Стартап у селі: черкащанки створили соціальне ательє

14 вересня 2017, 09:48

У селі теж можна започаткувати хоч і маленьку, але власну справу. Це доводять Ірина Діброва та Антоніна Нелень, відкривши у Червоній Слободі соціальне ательє "Майстерня успіху". Двері невеликого затишного приміщення вони відчинили майже рік тому для тих, хто бажає спробувати себе в чомусь новому або вдосконалити вже набуті навички шиття. Ініціативу вдалося втілити у межах одного з конкурсів на отримання грантів для розвитку села, інформує  vikka.ua.

"В Іри була давня мрія працювати сама на себе. А я періодично проглядала сайти з конкурсами, знайшла один і запропонувала сходити на тренінг по написанню бізнес-планів. Вирішили писати бізнес-план та втілити спільний проект", – розповідає Антоніна Нелень.

 

Нині Антоніна з Іриною надають безкоштовні послуги з шиття місцевим жителям і навіть мають оптове замовлення від Черкаського районного територіального центру соціального обслуговування.

"Щонайменше 500 осіб за рік ми обслужили і вийшли на такий рівень, що замовлення отримуємо не тільки із Червоної Слободи, а й із Черкас та Києва, особливо на постільну білизну. Розходяться зимові рибацькі костюми та спецодяг для будівельників, а також сумки для продуктів", – пояснює Антоніна Нелень.

Окрім того, проектом передбачена і соціальна мета – проведення майстер-класів для жінок, що опинилися в кризовому становищі, підлітків, людей похилого віку та надання безкоштовних послуг самотнім літнім людям, які є підопічними Черкаського районного територіального центру соціального обслуговування. Якщо людина вміє шити, але не має швейної машинки, вона може скористатися обладнанням ательє, заплативши символічну ціну за його аренду.

 

Для "Майстерні успіху" вже закуплено сучасне обладнання. Робота проводиться не лише безпосередньо в ательє, а й із виїздом додому для людей, що обмежені в пересуванні.

"Це приклад ведення соціально відповідального бізнесу для інших бізнес-структур. Піднімати село з колін дуже складно, а такі проекти дають людям віру в завтрашній день. Завдяки подібним конкурсам, у яких ми дістали перемогу, змінюється менталітет села, ламаються стереотипи", – переконана Ірина Діброва.

Наразі творці стартапу провели перший майстер-клас для тих, хто хоче навчитися шити та планують продовжити роботу в цьому напрямку. Але, звісно, не без проблем. Організаторки "Майстерні успіху" зізнаються, що приміщення, де вони розташувалися, далеко не в ідеальному стані та потребує вкладень на ремонт. У планах жінок – вийти за межі села й обслуговувати весь Черкаський район.

 

Світлини надані героїнями публікації

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору