У Катеринополі любителів скандинавської ходьби зібрав вже другий Міжнародний фестиваль «Спортфест». Він відбувся на місцевому стадіоні “Колос” та зібрав понад 300 прихильників скандинавської ходьби.
Загалом, з урахуванням тих з них, хто знаходиться за кордоном та доєднався до фесту онлайн, кількість учасників сягнула 600 чоловік.
Спортивна подія об’єднала любителів та професіоналів із громад Черкащини та представників скандинавського руху світу з Польщі, Казахстану, Італії та Ізраїлю, які брали участь в режимі онлайн. Особливістю цьогорічного фестивалю спорту та ментального здоров’я став намір зібрати впродовж заходу кошти на баггі для військових 93-ої бригади “Холодний Яр“. Для цього було розіграно благодійну лотерею з великою кількістю призів. А головним призом для тих, хто задонатив більше 500 гривень, став електроскутер.
Під час презентаційної частини фестивалю директор ТОВ “НВФ “Урожай” ПрАТ МХП Олександр Воскобойнік та його заступник і голова ГО “Патріоти рідного краю” Юрій Романча передали військовим два дрони. Третя “пташка” потрапить за призначенням до п’ятого прикордонного загону згодом.
Олександр Воскобойнік подякував всім тим ініціативним людям Катеринополя, які спонукали повернути місту та всій спортивній спільноті Черкащини улюблений фестиваль спорту. Зокрема, жінкам із місцевого клубу “Горлиця”. Їм свого часу Олександр Анатолійович вручив від компанії МХП спеціальні скандинавські палиці. Як власне і представникам інших громад області, які нині пропагують здоровий спосіб життя серед своїх мешканців.
- Скандинавська ходьба - серед тих видів спорту, які ми прагнемо розвивати, - підкреслив Олександр Анатолійович. - Ми також хочемо надавати можливість реабілітації наших військових не лише традиційно медичної. А й через активні заняття спортом. У тому числі й скандинавською ходьбою. Зараз потрібно думати про майбутнє наших захисників, їхню адаптацію, про допомогу загоїти рани фізичні та душевні, можливість жити повноцінним життям" - зазначив він.
Олександр Воскобойнік анонсував співпрацю у цьому напрямку з баскетбольним Клубом “Черкаські мавпи”. З ним МХП має намір організувати турніри для військових з баскетболу на кріслах колісних.
Також у межах програми підтримки ветеранів «МХП Поруч», яку компанія МХП реалізує вже другий рік поспіль для працівників підприємств та жителів громад, вони отримали консультацію юриста-волонтера ГО «Патріоти рідного краю», а також соціально-психологічну консультацію команди Червоного Хреста.
До речі, під час “Спортфесту” було презентовано низку адаптивних видів спорту. Окрім того, учасники фестивалю мали можливість пограти в дартс, спробувати свої сили в підніманні гирь, позмагатись у волейбол, мініфутбол.
Майстер клас для бажаючих з докладною інструкцією з техніки ходьби представив під час фесту його почесний гість, президент Федерації скандинавської ходьби України Ігор Єфименко.
Він розповів, що окрім різних напрямів, які практикує та популяризує серед українців Федерація та відповідно Школа скандинавської ходьби України, є “сканди реабілітація”. За його словами, тренери Школи вже як рік поспіль займаються вправами зі скандинавської ходьби з хлопцями, які отримали поранення на війні і нині повертаються до цивільного життя.
Військові Мар’ян Мороз та Роман Кучеренко поділились, що познайомились зі скандинавською ходьбою на практиці нещодавно.
Роман Кучеренко, маючи за плечима досвід атлета та відповідну освіту, був знайомий зі скандинавською ходьбою лише теоретично. Чоловіки, між іншим, брали участь в різних змаганнях, на які збирає захисників компанія МХП та її благодійний фонд. Також проходили національний відбір на “Ігри нескорених”. Спортфест надав надію, що все у них згодом вийде і вони отримають квиток на участь в міжнародних змаганнях серед військових ветеранів.
Під час нинішнього “Спортфесту“ різні дистанції (за власними можливостями) здолали понад 300 учасників, які зареєструвались для участі в фесті. Найменшому учаснику виповнилось десять років. Найстаршому - аж 94 роки.
Бурхливими оплесками присутні вітали катеринопільчанина, рекордсмена за віком Бориса Тихонюка. Серед скандинавів поважного віку, яких до скандинавського руху призвичаїла компанія МХП, - 75-річна Світлана Свіденко та її однодумець, 83-річний чоловік Микола Курдус із Лисянської громади. Він обіцяє дружині тримати себе у гарній спортивній формі та дожити до ста років. Зізнається, що така впевненість виникла завдяки подарованим свого часу Олександром Воскобойніком та компанією МХП палицям та регулярним заняттям скандинавською ходьбою.
Ще один скандинав із Городищенської громади 79- річний Анатолій Рева дивує бодрістю духу та бажанням мандрувати і досліджувати історію свого краю. Задля цієї мети він вже долає фантастичні для свого віку відстані пішки та велосипедом.
Програма “Спортфесту” була розрахована на всі вікові категорії. Для малечі влаштували цікаві інтерактивні ігри, стрибки на батуті та катання на надувній гірці. Для допитливих хлопчаків цікавим було безпосереднє спілкування з військовими та можливість навчитись управляти дронами, вдягати бронежилет та інше військове спорядження.
Культурна програма містила виступ популярного фолк-рок гурту “Крутий Заміс” за участі його натхненника Юрія Романчі. Бурхливі оплески та глядацька прихильність дісталась також і військовому оркестру з навчального центру прикордонників імені генерала Ігоря Момота з Оршанця.
І нарешті, головний приз лотереї — електроскутер, дістався канівчанці Тетяні Хаврошиній. Жінка була на сьомому небі від несподіваного виграшу, адже вперше побувала на такому фестивалі і вперше брала участь в благодійній лотереї.
Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram