Соснівська СУБ заплатить черкащанці за неякісний ремонт

21 червня 2017, 20:14

Квартиру черкащанки під час сильних дощів постійно затоплює. Аби вирішити цю проблему, громадянка неодноразово зверталася до Сосніської СУБ, на балансі якої перебуває будинок, пише "ІнфоМІСТ".

Попри звернення, причини заливу служба так і не усунула. Жителька ж постійно зазнає матеріальних та моральних втрат через численний ремонт свого житла. Саме тому захотіла вирішити спір у судовому порядку та звернулася до Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для призначення адвоката за рахунок держави, який би представляв її інтереси в суді.

Адвокат центру підготувала позовну заяву та представляла інтереси клієнтки у суді. За результатами Соснівський районний суд м. Черкаси вирішив стягнути з комунального підприємства “Соснівська СУБ” на користь позивачки відшкодування завданої матеріальної шкоди в розмірі 14 816,40 грн, моральної шкоди в розмірі 5000 грн і витрати за проведення судової будівельно-технічної експертизи у розмірі 3200,00 грн, а всього — 23 016,40 грн.

– Відповідно вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Соснівська СУБ зобов’язана здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством; своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини. Таким чином, ремонтувати дах та здійснювати перевірку його технічного стану має комунальне підприємство, відтак, усі витрати на ремонт теж має нести балансоутримувач будинку, – коментує директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Станіслав Скіць.

У центрі нагадують, що усі громадяни мають право на безоплатну правову допомогу, а саме: юридичну консультацію та допомогу у складені скарг, заяв. Окрім того, деякі категорії громадян (малозабезпечені, інваліди, учасники АТО, ВПО тощо) мають право на адвоката за рахунок держави.

Для детальнішої інформації можна звернутись до Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований за адресою м. Черкаси, вул. Гоголя 221, телефон: (0472) 333-228.

Коментарі

Вгору