Софроній освятив пам’ятний хрест на місці поховання сотника Холодноярського полку гайдамаків

27 квітня 2015, 13:44

5658

26 квітня Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній у присутності перших керівних осіб Черкащини, величезної кількості гостей, представників патріотичних сил, українського козацтва урочисто освятив пам'ятний хрест на місці поховання великого патріота України, легендарного героя Холодного Яру, сотника Холодноярського полку гайдамаків Івана Компанійця.

Про це повідомляє Черкаська єпархія УПЦ.

Цей хрест встановлено дбанням нещодавно призначеної настоятельниці Свято-Троїцького Мотронинського монастиря ігумені Іларії поруч із головним храмом святої обителі.

Узяти участь у церемонії відкриття, у сердце Холодного Яру, прибув особисто голова Черкаської обласної держадміністрації Юрій Ткаченко, відомі громадські діячі, воїни «Айдару», «Правого сектору», інших батальйонів, які сьогодні воюють на передових позиціях зони АТО, ветерани козацького руху, молоді нащадки козацької слави України.

Звертаючись до присутніх, Владика Софроній закликав усіх молитися за єдність нашої незалежної держави, цінувати українську національну гідність, берегти православну віру, яка у всі часи нелегких випробувань додавала козакам сил залишатися тією незламаною силою, яка сьогодні надихає українців протистояти новим загарбникам, поневолювачам нашої свободи.

З особливим натхненням Владика Софроній виголосив молитву за Україну, після чого хрест було урочисто відкрито, а до нього покладено живі квіти.

Голова Черкаської обласної держадміністрації Юрій Ткаченко у своєму слові подякував настоятельниці Мотронинського монастиря ігумені Іларії за активне сприяння і допомогу у встановленні пам'ятного хреста, а також вручив нагороди активістам, котрі долучилися до сьогоднішньої події. Не залишився без нагороди й сам Юрій Олегович: йому було вручено козацьку шаблю.

У цілому урочисте відкриття пам'ятного хреста на місці поховання легендарного героя Холодного Яру Івана Компанійця перетворилося на яскраве свято торжества української гідності, єднання здорових політичних сил навколо ідеї Української держави, прагнення до єдиної та непорушної Помісної Української Православної Церкви.

Поділитись

Коментарі

Вгору