Собакам не гавкати, а в маршрутках не співати. Черкаси – у рейтингу міст із найкурйознішими місцевими “законами”

10 травня 2016, 23:46

1

В Україні деякі рішення місцевих владців дивують своєю незвичністю, а подекуди опиняються на межі зі здоровим глуздом. Серед таких дивакуватих рішень і ухвалена виконкомом Черкаської міськради заборона музики у салонах маршруток. Спершу владці хотіли заборонити лише "тюремний шансон" і йому подібні жанри, які пропагують насилля тощо. Врешті вирішили вдатися до "насилля" самі – змусивши водіїв маршруток їздити у повній тиші. Інакше порушникам погрожують штрафами, а то й позбавленням перевізника ліцензії.

Ще одне незвичне рішення запропонував втілити мер Черкас Анатолій Бондаренко. На його переконання, у місті варто встановити безкоштовний проїзд у громадському транспорті для вагітних. Щоправда, не уточнив, яким чином визначатимуть стадію вагітності та за яким документом майбутні мами зможуть скористатися привілеєм. Містяни глузують: тепер пільги зможуть отримати й любителі пива або гарно поїсти, які виростили живота. Поки що такі новації – на стадії фантазії. Навіть можна сказати, фантастики.

Очевидно, що Черкаси – не єдине в Україні місто, яке відрізняється оригінальністю рішень місцевих представників влади. Що ж наприймали депутати в інших українських містах за останні роки? Сайт vikka.ua підібрав найкурйозніші рішення місцевих владців.

Так, у Херсоні в 2011 році депутати міськради ухвалили безпрецедентне рішення – ввели "комендантську годину" для домашніх тварин. Владці зобов’язали господарів собак та інших домашніх улюбленців слідкувати, щоб ті не гавкали і не нявчали з 22:00 до 8:00 ранку. Як пояснив свою ініціативу мер міста Володимир Сальдо, "це нововведення стосується власників собак, кішок, кіз, свиней, нутрій, великої рогатої худоби та інших тварин, які проживають в багатоквартирних будинках". За недотримання нових правил навіть було розроблено систему грошових штрафів.

Тим часом у курортному карпатському місті Яремче в 2013-му році місцева влада повністю відмовилася від мобільного зв’язку. Таке рішення було ухвалене через схвильованість містян шкідливим впливом станцій на їхнє здоров’я. Яремчани обурилися тим, що передавачі стоять в безпосередній близькості від лікарні і зажадали їх прибрати. Хоча заміри, які провели фахівці СЕС біля станцій зв'язку, не виявили серйозних негативних факторів, що впливають на здоров'я. Згодом один із операторів мобільного зв’язку оскаржив таке рішення в суді і у місті знову ввімкнули зв’язок.

А у Львові виконавчий комітет міськради у березні 2015-го прийняв рішення, яким обмежив проїзд у громадському транспорті пільговикам. Львів’янам дозволили користуватися пільговим проїздом у громадському транспорті тільки з 10:00 до 16:00 години дня. Обмеження ввели тимчасово, аби витягти перевізників із фінансової кризи, яка виникла у зв’язку з подорожчанням пального.

Разом з тим, у Чернівцях у квітні цього року міська рада вирішила ліквідувати "Росію". Щоправда, на рекламних вивісках, щитах, банерах тощо. У місті за 10 днів усі рекламні площі, які носили цю назву, демонтували. На такий крок у міськраді пішли через "неоголошену гібридну війну з країною-агресором Росією, анексію Криму та захоплення українських земель".

Дещо курйозне рішення ухвалив і виконком Ужгорода. На прохання місцевого військового комісара владці вирішили рекомендувати магазинам та барам не відпускати алкоголь людям напідпитку, які вдягнені у військову форму. Щоправда, як це питання контролюватимуть, як визначатимуть військовий камуфляж від мисливської чи рибальської форми, а також ступінь "підпитості" відвідувачів – невідомо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору