Сміляни б’ють на сполох через екологічне лихо

28 червня 2018, 23:18

На річці Сріблянка у Смілі почалася літня задуха риби.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова організації у ГО "Об'єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини" Ілля Слободяник. 

- Це відбувається внаслідок забруднення річки, стрімкого збільшення синьо-зелених водоростей, критичного обміління та масового заростання водоростями, зменшення течії та інших причин. Місцеві жителі вранці збирали мертву та напівмертву рибу. А тим часом місцева та обласна влада ніяк не можуть розпочати чистку та поглиблення русел річок Тясмин та Сріблянка. Як на мене, то діяти треба було ще вчора, тому сьогодні буду писати звернення на ім'я депутатів Смілянської міської ради аби ті найближчим часом віднайшли кошти в місцевому бюджеті на придбання міні земснаряду з функцією ескаватору для початку проведення робіт з очистки та поглиблення русла вже цього року, - зазначив Ілля Слободяник.

Також, за його словами, треба прочистити заболочені та обмілілі проходи на шляху течії Сріблянки.

- Тягнути вже нікуди. Завтра таке саме лихо може початись вже і на Тясмині. А вже після проведення очисних робіт треба провести біомеліорацію - вселення товстолобу та білого амуру, які природнім шляхом здійснюють очищення водойми від фітопланктону, синьо-зелених водоростей і від надлишку вищої водяної рослинності, - наголосив він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

ку-ку :

треба треба…

Вгору