Смілянські лісівники відновили музей-землянку легендарного партизанського загону (фото)

22 лютого 2021, 20:51

Наприкінці минулого року Смілянський лісгосп повністю відбудував штабну землянку легендарного диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Тут замінили стіни та стелю. Долучилися до роботи ветерани АТО, жителі села Мале Старосілля, громадські організації, осередок сільського зеленого туризму Смілянщини та за підтримки Смілянського лісгоспу.

Загалом у Малому Старосіллі на території Будянського лісництва відновили штабну землянку партизанського загону та створили у ній музей ще у 2009 році. Для громадськості, молоді, туристів – це неформатний інтерактивний спосіб зазирнути в минуле та пізнати щось нове, познайомитися з роботою лісівників і заодно активно відпочити у місцевих лісах.

З історії:

77 років тому (25.11.1943 р.) фашистські війська розпочали операцію по ліквідації диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського неподалік села Мале Старосілля на Грековій горі. 3 доби тривав бій, але партизани вистояли і вийшли з оточення, форсувавши непрохідні Ірдинські болота.

28.11.1943 р. загін, об’єднавшись із залишками десантників Сидорчука і партизанським загоном Пальохи, вдарили гітлерівцям в тил, відвоювавши у ворога плацдарм 8 км по фронту і 3 км в глибину – таким чином, забезпечивши плацдарм для форсування річки Дніпро 52-ій армії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору