Смертельна ДТП у Черкасах: підозрюваний просить про домашній арешт

09 жовтня 2018, 14:29

Смертельна ДТП у Черкасах: підозрюваний проситься під домашній арешт

Апеляційну скаргу водія, якого підозрюють у скоєнні трагічної ДТП, що спричинила загибель родини черкаського поліцейського, розглянули сьогодні в Апеляційному суді Черкаської області. Попри клопотання самого підозрюваного і його захисту,  суд відхилив його скаргу та залишив під вартою.

У ході засідання підозрюваний Микола Захаренко клопотав перед судом про зміну для себе запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт. Своє  прохання він аргументував тим, що має на утриманні 5-місячну доньку та дружину й не збирається жодним чином впливати на слідство.

- Я маю офіційну роботу, маю повноцінну сім'ю. Проживаю з родиною в Черкасах. Так, я був раніше судимий, звільнився з місць позбавлення волі в 2013 році, але після цього я жив нормальним життям і працював, - запевнив суд Захаренко.

Слід зазначити, що підозрюваний досі відмовляється надавати слідству будь-які покази стосовно ДТП, в скоєнні якої його підозрюють. Окрім того, в ході судового засідання Микола Захаренко стверджував, що за кермом авто, що спричинило трагічну аварію, в якій загинули дружина та син черкаського поліцейського, сидів не він. Однак, на прохання судді повідомити, хто був за кермом,  підозрюваний відмовився.

Смертельна ДТП у Черкасах: підозрюваний проситься під домашній арешт

На думку представника державного обвинувачення заступниці керівника відділу прокуратури Черкаської області Вікторії Дидич, підозрюваний такими діями просто намагається протидіяти слідству. За інформацією прокурора, слідство вже має результати молекулярно-генетичної експертизи, котра підтверджує факт того, що саме Захаренко був за кермом в момент ДТП.

- На момент вчинення злочину чоловік був у стані алкогольного сп’яніння та згідно з вироком адміністративного суду не мав права сідати за кермо протягом трьох років. Наразі лишилося дочекатися результатів ще одної експертизи і вже орієнтовно за місяць матеріали кримінального провадження буде передано до суду, - розповіла пані прокурор.

Після оголошення рішення суду про відмову в задоволенні скарги підозрюваного, присутні в залі слухачі зустріли таке суддівське рішення оплесками.

Смертельна ДТП у Черкасах: підозрюваний проситься під домашній арешт

Як розповіла "Про все" після засідання родичка загиблих  Надія Карєліна, сьогоднішнім рішенням суду вона задоволена, а сім'я загиблих буде просити в суду максимального покарання для Захаренка (згідно зі статтею 286 КК України максимальним покаранням може бути від семи до дванадцяти років позбавлення волі - ред.).

- Він вбив моїх дітей. Я не думаю, що така людина має гуляти на свободі навіть під домашнім арештом. Те, що він (підозрюваний Захаренко - ред.) розповідає в суді, є підлістю, - розповіла пані Надія.

Нагадаємо, 24 липня автомобіль БМВ на великій швидкості протаранив інший автомобіль - Фіат. У результаті зіткнення загинула молода мама та її 4-річний син. Пізніше виявилось, що це дружина та син діючого поліцейського, учасника АТО.

Читайте також: Суд ухвалив залишити під вартою винуватця ДТП, в якому загинули жінка і дитина та У Черкасах підозрюваного у смертельній ДТП забули доставити до суду?

 

Анатолій сказав:

Якщо не підписав, то згідно своїх прав. Якщо не вибили покази, то Закон діє. Але чого слідчі робили і чим докази збирали, то вже питання. Скоріше всьго слідчі слабенькі. А саме слабе місце в тому як збирались докази і які питання ставилсь на експертизу, формально то “підозрюваного” нема, нікому питання згідно прав підозрюваного ставити. І головне – де моральна шкода поліцейському і родичам, чого прокурор не допомогла оформити цивільний позов. Гроші це додаток до покарання. А де адвокати потерпілих? Де свідки, поняті та інші учасники. Де відео, відеорегістратори. Шукайте книгу “Особенности расследования ДТП при отсутствии свидетелей” 2003 года издания, там то чого 90 % слідчих і прокурори не читали., а для потерпілих край необхідно. Не докажуть вину – платити буде держава моральну шкоду….і не менше 2млн грив!

Вгору