Або пити, або їхати: експерти радять черкащанам утримуватися від вживання алкоголю перед тим, як сідати за кермо.
Водіння у стані алкогольного сп'яніння – головний біль сучасного суспільства. Попри високі штрафи й загрозу ув'язнення, кількість ДТП із вини п'яних водіїв не знижується. В Україні дозволена доза рівня алкоголю у крові водія одна з найнижчих у світі – 0,2 проміле. Таке ж обмеження діє у сусідній Польщі. А от у Росії випити можна більше – цілих 0,3 проміле. Туреччина, Німеччина та Бельгія дозволяють керувати автомобілем, коли у крові 0,5 проміле. Франція і США дозволяє ще більше – 0,8 та 1 проміле відповідно, інформує "Vechirka.net".
– Кожна людина повинна відчувати міру. Якщо водій знає, що йому сідати за кермо, краще утриматися від уживання алкоголю, бо дорога помилок не пробачає, – каже начальник штабу ДАІ м. Черкаси, підполковник міліції Анатолій Гаращенко.
За його словами, автоінспектор може проводити тест на алкоголь за допомогою спеціальних технічних засобів лише у разі, якщо є підстави вважати підозрілим стан водія. Даішники користуються найновішими приладами німецького виробництва – «Драгер». Також можуть перевіряти водіїв на тверезість у спеціально обладнаних мобільних лабораторіях та у закладах охорони здоров’я.
– Уплив будь-якого алкоголю залежить від індивідуальних особливостей людини. На деяких людей навіть невелика доза алкоголю може здійснювати значний вплив. Приміром, чарка горілки у деяких людей може навіть викликати короткочасну амнезію, – розповідає завідувач організаційно-методично-консультаційного відділу Черкаського обласного наркологічного диспансеру Ігор Саввон.
Клінічні дослідження доводять: точно передбачити свідчення алкотестера і розрахувати дозволену кількість алкоголю практично неможливо. Усе дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів: що та в яких кількостях людина їла, закушувала чи запивала. Важливу роль має стать, вага і зріст. Часто впливають на показники вік, здоров’я, розмір та стан печінки і навіть самопочуття людини. Інакше кажучи, скласти єдину формулу, яка допомагала б розраховувати дозволену дозу випивки, не можна.
Короткочасний вміст алкоголю у крові прилад може показати навіть після вживання квасу або мікстури проти кашлю на спиртовій основі. Такий «алкоголь» швидко вивітрюється з організму, тому треба просто зачекати кілька хвилин, перш ніж сідати за кермо.
Якщо ж водій переконаний, що не вживав алкоголю, але інспектор доводить протилежне, необхідно пам’ятати кілька простих правил. За словами активіста громадської організації «Дорожній контроль» Віталія Кузнєцова, інспектор зобов’язаний проводити тест на алкоголь лише при наявності двох свідків, інакше протокол можна вважати сфальсифікованим. Якщо прилад показав перевищену норму алкоголю у водія, але той переконаний, що не вживав спиртного, він має повідомити про це у чергову частину ДАІ та засвідчити у протоколі свою незгоду. Після цього водій має вимагати від інспектора пройти повторний тест або провести його у медичній установі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram