Черкаський перинатальний центр вже навесні зможе прийняти понад 2000 черкаських породіль

19 січня 2014, 14:14

Уже в квітні-березні 2014 року заплановано відкриття майбутнього перинатального центру в Черкасах. Заклад належатиме до медичних закладів третього (найвищого) рівня якості надання медичної допомоги. За попередніми підрахунками, він буде розрахований на проведення 2050 пологів протягом року, інормує «Нова Доба».

На сьогодні більшість жінок в Черкаській області народжують у медичних закладах за місцем проживання. Однак у деяких і породіллі, і новонароджені потребують особливої уваги та інтенсивної медичної допомоги, яка не повинна обмежуватися перебуванням дитини в пологовому будинку. За необхідності таких немовлят перевозять у інші лікарні. Втім, транспортування новонароджених у важкому стані тільки збільшує ризик виникнення ускладнень та смертност якщо у вагітної є ті чи інші ускладнення, наприклад, поперечне положення плоду, вагітність після екстрапорпорального запліднення, викидні або трійня, дільничний лікар, який спостерігає вагітну жінку, може направити її на консультацію в установу з більш високим рівнем якості надання медичних послуг.

– Від пологового будинку перинатальний центр відрізняється тим, що діти, які в ньому народжуватимуться і потребуватимуть відповідного лікування, не будуть переводитись в інший лікувальний заклад, а матимуть змогу пройти всі етапи інтенсивного лікування та виходжування в його стінах, – наголосила головний позаштатний педіатр, неонатолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Світлана Михно. – Саме такий безперервний процес надання медичної допомоги новонародженій дитині дасть можливість значно знизити малюкову смертність та дитячу інвалідність.

Медики пообіцяли, що місць в новому перинатальному центрі повинно вистачити всім вагітним області з тими чи іншими проблемами. А за життя і здоров’я матусь та їхніх немовлят боротимуться найкращі лікарі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору