Скандал на дві області: поведінка дітей на цвинтарі обурила працівників Чигиринського заповідника (відео)

25 червня 2018, 09:39

Міжміський скандал сколихнув два регіони через шкільну екскурсію. Черкаські музейники пересварилися із кропивницькими освітянами після того, як діти з Кіровоградщини зупинилися на перепочинок у заповіднику сусідньої області. Самих робітників закладу тепер можуть притягти до відповідальності за фото без дозволу батьків, інформує ТСН.

Співробітниця Чигиринського заповідника Оксана Мінська поскаржилася в соцмережі на поведінку малечі. "Учні затяли біганину по цих могилах, скакали по них, випробовували свою силу на хрестах. При цьому батьки та вчителі не зробили їм жодного зауваження", - повідомила вона. Публікація за кілька днів набрала півтисячі перепостів в соцмережі. Свій допис жінка проілюструвала фото дітей  біля автобуса, і на адресу малолітніх туристів посипалися прокльони: "Бидло, невиховані г*внюки. Вашим дітям намордники треба одягати!".

У заповіднику ж наполягають, що школярів не обмовляли, а коментарі, мовляв, вони заслужили своєю поведінкою. "Виховувати треба, товариші! Треба працювати з дітьми", - вважає заступник керівника заповідника Віктор Лазоренко. Авторка посту екскурсовод Оксана Мінська каже, що діти справді розминали ноги на цвинтарі і селфилися на могилах. "Стрибали, верещали, віджималися на хрестах. Хлопчик ліг на хрест і на могилу", - запевняє вона. Цього жінка не фотографувала. Тепер вона каже, що писала про наболіле і знімкувала громадське місце, а кропивницькі діти потрапили туди випадково. "Місце сфотографоване не з тією метою, що там діти, їхня група, а просто те місце, де зазвичай зупиняються біля нас екскурсійні групи", - каже вона.

Тим часом скандал уже вийшов на міжобласний рівень – обурені освітяни Кропивницького зажадали пояснень від чиновників сусідньої області. "Ситуація ображає все місто. Ми звернемося до управління культури Черкаської облдержадміністрації. Ми звернемося до поліції для того, щоб вона роз‘яснила людям, що фотографувати дітей без дозволу батьків вони не мають права і можуть понести кримінальну відповідальність", - розповіла начальник міського управління освіти Кропивницького Лариса Костенко. Поліція ж поки поза сканадалом – слідчі обох областей спільно проводитимуть перевірку у цій справі.

Ольга сказав:

Пані Костенко, те, що робили оці недоДІТИ, не вкладається в голові! У цьому випадку треба було викликати поліцію. А не дзвонити батькам, та питати, чи можна ваше чадо сфотографувати на хресті та на могилі? Боже, що ж це робиться?

Вгору