Сіро-бурий колір і специфічний запах: у Тальному цукровий завод забруднює річку Тальянку

18 липня 2018, 17:39

Майже місяць Тальянка, річка, що протікає через центр Тального, має сіро-бурий колір і специфічний запах. Жителі міста переконані – її забруднює місцевий цукровий завод, пише "Вісті Черкащини".

– Минулого тижня написав заяву власнику цукрового заводу про екологічний стан Тальянки, – розповідає житель Тального Сергій Маляренко. – На Івана Купала стан вода був нормальним. Потім знову – «молоко». І після цього будуть казати, що цукровий завод не має відношення до викидів?

Люди переконані, що в райдержадміністрації покривають винуватця екологічного злочину, бо в травні склали акт про те, що на річці ускладнюється потік води та створюються великі калюжі стоячої води. Значне підвищення температури повітря зумовлює бродіння води, що породжує неприємний запах та зміну її кольору.

У понеділок, 9 липня, було взято проби води у декількох місцях по течії Тальянки. Спочатку біля цукрового заводу, потім біля градирні і за 500 метрів нижче за течією. Остаточні висновки зроблять у лабораторії, яка знаходиться в Чернігові, але вже зараз можна сказати, що річка змінила колір і набула специфічного запаху не через «цвітіння».

Міський голова Олексій Юрченко зазначив, що міська рада поки що не має повноважень карати винуватців екологічних злочинів на території громади. У разі підтвердження злочину, міська рада направить заяву до правоохоронних органів.

Коментарі

Вгору