Сірі кардинали президентських перегонів

03 квітня 2014, 23:00

Передвиборними кампаніями кандидатів керуватимуть перевірені бійці і російські політтехнологи, інформує hubs.com.ua.

З'їзд «Батьківщини», який відбувся в суботу на Софіївській площі, більше скидався на народне віче на Майдані - люди з українськими прапорами, Юлія Тимошенко без коси і в образі матері-Берегині, зачитують історії загиблих учасників Майдану.

В організації та підготовки з'їзду Тимошенко допомагали перевірені роками соратники - нардеп від «Батьківщини» Олександр Абдуллін, якого називають «сірим кардиналом Турівської» (головний партійний офіс «Батьківщини» в Києві - ред.) і політтехнолог Ігор Жданов.

У інших рейтингових кандидатів у президенти - Петра Порошенка та Сергія Тігіпка - у штабах теж кипить робота: співробітники розробляють стратегії кампанії, на затвердження - структура штабів.

Hubs з'ясував, з якими політтехнологами співпрацюють найрейтинговіші кандидати в президенти - Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Сергій Тігіпко.

Російський слід

З політтехнологами у нинішній президентській кампанії у Тимошенко поки проблеми. Кампанією по суті керують згадані вище Абдуллін і Жданов.

За словами двох політтехнологів, які просили не згадувати їхніх імен у статті, зі штабу Тимошенко пішов Олег Медведєв, який працював з лідером «Батьківщини» з 2005 року.

«Він двічі ходив до неї і переконував не брати участі у виборах президента, але Тимошенко слухати відмовилася» , - говорить один з політтехнологів. За словами співрозмовника, Медведєв працевлаштувався у виборчому штабі Порошенка. Сам політтехнолог на письмовий запит Hubs так і не відповів.

Кадрові втрати Тимошенко сподівається заповнити експатами. Кілька тижнів тому на Турівську приїжджав один з видних російських політтехнологів Олексій Ситников, який вже працював з Тимошенко на дострокових парламентських виборах 2007 року. У 2009 році він був радником Тимошенко з політичних питань.

Ситников - політтехнолог з величезним досвідом. Він відомий тим, що першим використав у Росії технологію нейролінгвістичного програмування. На його рахунку - президентська кампанія Бориса Єльцина в 1996 році, участь в грузинській «революції троянд» та Помаранчевій революції в Україні.

Дослідження Ситникова унікальні тим, що визначають не рейтинги, а мотивацію виборців при голосуванні за того чи іншого кандидата. Такі дослідження допомагають у виготовленні політичної реклами.

За інформацією Hubs, у вівторок, 1 квітня, Ситников знову прилетів до України для переговорів з Тимошенко. Сам він цю інформацію спростовує. «Я прилетів до Києва не вчора, а сьогодні. І не з питання Тимошенко, а у своїх особистих справах», - запевнив він. Ситников також додає, що в дружніх відносинах з Тимошенко перебуває з 1997 року.

«Ми з нею друзі, я їй придумав косу, і ми перебуваємо в теплих і близьких стосунках. Я цього не приховую і ніколи не приховував. І я дуже переживав через те, що вона у в'язниці», - говорить він, уточнюючи, що спілкувався з екс-прем'єром і після її виходу на свободу. За словами Ситникова, до кампанії Юлії Тимошенко він не має ніякого відношення.

Поповнити команду Тимошенко може ще один політтехнолог, який раніше працював з нею - директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець. Під час з'їзду «Батьківщини» він був присутній за сценою. «Інтрига з моїм місцем роботи скоро перестане бути інтригою», - відповів Березовець на питання Hubs.

Свіжа кров

Петро Порошенко та Віталій Кличко консолідують зусилля в передвиборній кампанії. «У вівторок передвиборний штаб Порошенко очолив Віталій Ковальчук» , - говорить близький соратник Порошенка, лідер партії «Солідарність» Юрій Стець. На четвер, 3 квітня, запланована нарада щодо затвердження структури штабу і розподілу функцій між його членами. Кличко і Порошенко домовилися про паритетне представництво своїх команд в ньому. Це стосується як президентського штабу, так і штабу на виборах мера Києва, який вже очолив УДАРівець Павло Рябікін.

Порошенко привернув до своєї президентської кампанії перевірених людей. Один з них - екс-нардеп від НУ-НС Ігор Гринів. Він відповідає за стратегію, бере участь у виробленні тактики, а також працює з соціологами.

Юрій Стець офіційно не входить до штаб Порошенко, але відповідає за інформаційну політику. За даними «Української правди», мережею регіональних штабів Порошенко займається Сергій Березенко - депутат Київради від Блоку Леоніда Черновецького в 2006 році. У штабі Порошенко цю інформацію спростовують.

Найближчим часом Порошенко почне свій передвиборчий тур по регіонах України. Частину областей він відвідає разом з Віталієм Кличком. Порошенко ж буде допомагати лідеру УДАРу з агітацією в Києві. Нардепи УДАРу Ірина Геращенко, Оксана Продан, Віктор Пинзеник стануть VIP-спікерами передвиборного штабу Порошенка. У регіони України відправляться і інші члени фракції УДАР в парламенті.

Старий друг

«Ставка буде зроблена на правду», - каже російський політтехнолог Микола Гастелло і б'є при цьому кулаком по столу в одній з київських кав'ярень Aroma Espresso Bar. Так Гастелло відповідає на питання Hubs про стратегію передвиборчої кампанії Сергія Тігіпка - росіянин знову консультує політика разом зі своїм партнером Миколою Дороніним. Ці фахівці працювали з Тігіпком і його «Сильною Україною» під час президентської кампанії 2009 року. Кампанія виявилася вдалою - Тігіпко несподівано для всіх зайняв третє місце з результатом в 13 % голосів виборців.

Куди скромніше виявився результат партії «Україно, вперед! » Наталії Королевської, яку Гастелло і Доронін консультували на парламентських виборах 2012 року. Партія не подолала прохідний бар'єр, набравши лише 1,58 %.

Про стратегію на майбутніх виборах Гастелло говорить неохоче. У політтехнологів існує негласне правило - до завершення передвиборної кампанії не говорити про своїх клієнтів.

Поки Гастелло і Доронін провели для Тігіпка фокус-групи в декількох регіонах на Сході України, де запитували людей про їх ставлення до ситуації в країні. За словами Гастелло, Схід наляканий і бачить захисниками своїх інтересів чи лідера КПУ Петра Симоненка, або нардепа-регіонала Олега Царьова. У Тігіпка ж - образ переговірника. Проте, політтехнолог припускає, що Тігіпко може розраховувати на результат в 13% і цього року, адже зараз його стартовий рейтинг - близько 8 %.

У найближчих планах Тігіпка - створення своєї депутатської групи з числа нардепів-регіоналів. Поки в неї погодилися увійти тільки дев'ять депутатів. Якщо Тігіпко вдасться реалізувати задумане, то позиції фракції ПР в парламенті знову ослабнуть. Це - тільки частина стратегії . Решта для кандидатів придумають політтехнологи. Тільки часу у них на це зовсім мало.

Вгору