Сім’ї Небесної Сотні вимагають у влади розслідування трагічних подій на Майдані

19 травня 2014, 15:23

Родини понад 70-ти Героїв Небесної Сотні 17-го травня відвідали Майдан та пізніше зустрілися в Кабміні з першим віце-премьером Віталієм Яремою. Вони вимагали прозорої роботи розслідування загибелі своїх рідних та оприлюднення імен винних. Незаважаючи на те, що з моменту трагічних подій на Майдані, пройшло вже три місяці, рідні та близькі так і не дочекалися відповіді на питання: хто несе безпосередню відповідальність за смерті Героїв. Також родини нагадали владі про обіцянку надати загиблим на Майдані звання Героїв України.

Завтра, 20 травня, о 15:30 у будинку Кабінету міністрів України вібудеться друга зустріч представників влади з батьками Героїв Небесної Сотні. Родини запрошують ЗМІ приєднатися та допомогти їм у боротьбі за справедливість (телефон координатора: 0672598438, Ілона).

16-18 травня 2014 року в Києві відбулася перша зустріч родин Героїв, що загинули під час подій цієї зими на Майдані. Сім’ї Небесної Сотні зібрала у Києві Ініціатива “Родина Майдан”. Більше 70 сімей долучилися до Родинного кола. Вперше близькі Героїв познайомилися між собою, вперше багато хто з них відвідав Майдан.

На сьогодні в офіційний список загиблих під час подій на Майдані внесено 108 імен. Але Родина Майдан – це не просто імена загиблих Героїв, це більше двохсот членів їх родин та понад 70 неповнолітніх дітей. Загальна кількість поранених під час подій на Майдані сягає 1500. Зниклими без вісти досі вважються 44 особи.

За період своєї роботи Ініціатива “Родина Майдан” вже перерахувала фінансову допомогу 22 сім’ям Героїв загальною сумою 2 015 980, 65 грн. Десятки родин отримають свою частку найближчим часом у міру того, як будуть опрацьовані надані ними документи. Нагадаємо, що перша виплата була зроблена 21 квітня. Ініціатива “Родина Майдан” планує завершити перераховувати кошти родинам до кінця червня. Отримають фінансову допомогу і родини Героїв з інших країн – незважаючи на бюрократичні складності, рішення як це зробити було знайдене.

Іще один напрямок роботи Ініціативи – довгостроковий. Громадська експерта рада 2 квітня ухвалила рішення: 20% від зібраних коштів - через відповідні депозитні та страхові програми – спрямовуються на потреби дітей Героїв, аби вони могли скористатися основною частиною коштів по досягненню повноліття. “Родина Майдан” вже провела відповідні тендери - до числа переможців потрапили Кредо-банк, ПриватБанк, Ощадбанк, СК “МетЛайф”, СК Aegon Life, СК “ТАС” та СК “ПЗУ Україна”. З метою зниження довгострокових ризиків (а переважна більшість дітей Героїв ще маленькі) кошти, зібрані на кожного сина або дочку будуть, відповідно до рішення тендерного комітету, розділені навпіл : 50% на депозит та 50% на страховий внесок. Родини самостійно обирають для співпраці банк та страхову з наданих варіантів.

Не забуті і потреби постражадалих. Ініціатива “Родина Майдан” профінансувала лікування в Ізраїлі тяжкопораненим Артему Запотоцькому (1 100 000 грн.) та Олександру Гучу (550 000 грн.). Також частково були компенсовані витрати на літак, яким були транспортовані ще 9 постраждалих (570 000 грн.). Були виділені й кошти на допомогу Роману П’ятковському, Володимиру Бондаренку та Олександру Шкілю (315 000 у.е.). Ще двоє наших хлопців, Віктор Опаленко та Павел Шпеляїн, перебувають зараз на лікуванні в Австрії, поки було витрачено 21833 EUR. Волонтери Ініціативи продовжують роботу у цьому напрямку, адже багато хто з постраждалих і досі потребує дорогого лікування та тривалої реабілітації. Для того, щоб фінансування надавалося оперативно і прозоро, була сформована Медична Рада з фахівців, яка й приймає остаточне рішення.

На жаль, трагічні події Майдану не стали останніми в новітній історії України. Сьогодні у тисяч людей болить сердце за тих, хто загинув або постраждав під час подій у Одесі та на Сході країни. Українці знову готові прийти на допомогу ближнім. Ініціатива “Родина Майдан” найближчим часом планує розпочати активну роботу у цьому напрямку. Разом ми здолаємо будь-яку біду! Слава Героям!

Поділитись

Коментарі

Вгору