Сільські та міські школи на Черкащині підключать до інтернету

27 лютого 2019, 13:58

Цього року держава витратить близько  мільярда гривень на підключення до інтернету всіх навчальних закладів та шкіл, які не мають до нього доступу. Про це в інтерв'ю prm.uaсказала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами Лілії Гриневич, в Україні є проблема цифрового розриву між поколіннями, зокрема дітей та вчителів, між селом та містом.

- Цього року ми плануємо створити загальну концепцію цифризації освітньої системи України. Тому що нам потрібне бачення того, який вигляд матиме система  в повному обсязі. Сюди входить доступ до інтернету, який би дозволив використовувати електронний освітній контент у повному обсязі, зокрема мультимедійний. Інша історія — це сама інфраструктура, тобто носії, з якими діти можуть працювати у школах. Третя частина, можливо найосновніша, все це працюватиме в тому випадку, якщо вчителі зможуть цим користуватися, - сказала міністр.

Вона наголосила, що в інакшому разі вчитель не буде використовувати цих матеріалів програму буде неможливо реалізувати.

- Цього року ми робимо дуже велику інвестицію — орієнтовно мільярд гривень. Ці гроші підуть на підключення до інтернету всіх тих навчальних закладів та шкіл, які не мають доступу або мають доступ менший за 30 МБ в секунду. Також ми розробили програмне забезпечення для Національної освітньої платформи. Тобто необхідно наповнити цю електронну платформу, звідки вчителі можуть черпати цей контент. Тому це друга важлива складова, - повідомила Лілія Гриневич.

Також вона зазначила, що в Україні не розвинутий ринок електронних підручників.

- Ми власне, хочемо показати той стандарт, який існує в розвинутих країнах, щоб наші виробники електронного контенту навчилися робити такі підручники. Я вважаю, що особливо зараз, коли ми маємо значну кількість українських дітей, які перебувають в окупованих територіях Донбасу та Криму і потребують української освіти, весь цифровий освітній контент має ще більше значення, - наголосила міністр.

За інформацією із прес-служби Управління освіти і науки Черкаської ОДА.

Коментарі

Вгору