Шукайте кошти, якщо знайдете, – чиновники залишили сільську школу на Черкащині без старших класів (відео)

30 серпня 2017, 10:30

 У с. Топилівка, Черкаської області - тепер буде тільки молодша школа. Батькам інших дітей, депутати порадили знайти спонсорів, повідомляє "Подробности".

- У червні нам сказали, що школу можуть закрити, але остаточного рішення нам не сказали, - розповідає школярка Юлія Дейнека.

Відмінниця Юля - як і її однокласники - в цьому році не піде до школи в своєму селі. Їх переводять до сусідної - за п'ять кілометрів. До 2010 року школа знаходилася на балансі сільради, потім її передали Чигиринському рай-управління освіти. З того часу - це вже друга оптимізація. Спочатку забрали дітей з 9-го по 11-й клас, тепер - усіх інших. Залишаться - тільки початкові класи.

"Закуплено умивальник для діток, біля туалету, закуплені шпалери на дитячий садочок, на ігрову кімнату".

Усе це купили за рахунок батьків і спонсорів. Ніхто до останнього не вірив, що школу закриють. Ось і готували класи до нового навчального року. Але районні депутати, які прийняли таке рішення, виявилися непохитні.

- Сказали приблизне попередження про можливе скорочення. Вони повинні були попередити за два місяці. Вже остаточно, ну ще мене, як працівника, але батькам вони повинні були щось сказати, - розповідає працівник школи Світлана Ткаченко.

У районному відділі освіти директору пояснили, що на Топилівську школу не спрямували коштів.

"Нам сказали шукайте кошти, якщо знайдете. Як хочете, щоб була школа, то щоб вам спонсори допомогли утримати вас".

Це ж чиновники від освіти сказали і нам - утримання обходиться занадто дорого. Державна субвенція дозволяє витрачати на одного учня - 14 тисяч гривень на рік, а в Топилівській школі - ця сума сягає сорока тисяч.

- З районного бюджету виділити додотуові кошти неможливо, оскількі район є майже на 90 відсотків дотаційнім і коштів у районного бюджету немає, - виправдовується начальник Чигиринського районного відділу освіти Катерина Негоденко.

Прийняте рішення депутати Чигиринської райради могли б скасувати на останній сесії. Але оскільки ні батьки, ні директор додаткових джерел фінансування не знайшли - це питання навіть не розглядали. Так що 1 вересня - до Топилівської школи підуть вчитися тільки найменші.

Вгору