“Щороку в черкаський центр онкології потрапляють понад 500 діток” – медики застерігають слідкувати за дитячим самопочуттям

15 лютого 2020, 20:01

Фото тематичне

Завідувачка обласного центру дитячої онкології та гематології розповідає, що кожній четвертій-п'ятій дитині медики діагностують третю-четверту стадію захворювання.

Оксана Глухарева, завідувачка центру, розповідає, що в онкології рання діагностика - це найважливіший крок на шляху до одужання. Відтак 70-80% усіх онкозахворювань у дітей є виліковними, якщо їх дагностують на ранній стадії. Медпрацівниця просить батьків та вчителів слідкувати за самопочуттям дітей і звертатися до лікаря якщо з'явилися бодай підозри на хворобу.

- Для всіх злоякісних пухлин характерний так званий "пухлинний симптокомплекс". Варто пройти обстеження якщоу дитини постійно висока температура понад два тижні без видимої причини. Швидка втомлюваність, втрата ваги, блідість чи кровотеча також є ознаками онкології. Серед неврологічних ознак - зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психофізичного розвитку, - наголошує Оксана Глухарева.

Завідувачка обласного центру дитячої онкології та гематології додає, що також слід звернути увагу навіть на біль у кістках, суглобах чи спині. Залишати без уваги головний біль, який не припиняється більше, ніж протягом двох тижнів, із блюванням чи без нього, також не можна.

Інформацію повідомляє пресслужба Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Коментарі

Сергей сказав:

Раньше деток осматривали медсёстры в садике, школе, вузе. Сейчас это не делается. Каким то ***** из кабмина под руководством Гройсмана нужно было сократить расходы и ненормальная Супрун отменила профилактические осмотры.Теперь страдают наши детки. Как жих жаль.

Вгору