Штраф або кримінал: що загрожує черкащанам за спалювання сухої трави

12 вересня 2022, 11:37

Восени починається сезон прибирання опалого листя й сухої трави. Багато людей звикли просто спалювати рослинні рештки. Але цим вони завдають шкоди природі, власному здоров’ю і можуть бути притягнуті до адміністративної та навіть кримінальної відповідальності.

Згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, спалювати листя категорично забороняється. Листя, подрібнені гілки деревини і трав'янисті рештки квітково-декоративних рослин необхідно вивозити на спеціальні полігони. Також Правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій забороняється спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках.

Тому за спалювання рослинних решток чинним законодавством України передбачено адміністративну (штрафи) і навіть кримінальну відповідальність.

Зокрема, згідно зі статтею 77(1) КУпАП, штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах та поза їх межами складає:

  • для громадян 3060–6120 грн,
  • для посадових осіб 15300–21420 грн.

Якщо ці дії вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, розмір штрафу складає:

  • для громадян 6120–12240 грн,
  • для посадових осіб 21420–30600 грн.

Згідно зі статтею 245 ККУ, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

  • штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
  • обмеженням або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

«Якщо надходить сигнал про факт спалювання містянами рослинних решток, інспектори виїжджають на перевірки, складають протоколи та виписують штрафи за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. Крім того, вони проводять із людьми роз’яснювальні бесіди», – інформує начальник управління інспектування Сергій Молодик.

Департамент ЖКК Черкаської міської ради просить громаду міста не бути байдужими до несвідомих людей, які палять листя, суху траву чи сміття. У разі виявлення фактів спалювання опалого листя та побутових відходів необхідно звертатися за телефонами:

  • 36-05-72 або 36-05-73 – управління інспектування Черкаської міської ради;
  • 102 – Національна поліція;
  • 101 – Державна служба України з надзвичайних ситуацій;
  • 63-09-87 – Державна екологічна інспекція Центрального округу.

За інформацією пресслужби Черкаської міьскради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Черкащині оштрафували селянина за спалення сухої трави

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору